חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מדוע אנחנו בורים?


התקשורת הישראלית מספקת לצרכניה ביד-רחבה 'לחם ושעשועים' באמצעות תכניות בידור, רייאליטי, בישול, זימרה ועוד שעות שידור ברמה ירודה, אבל גורפת 'רייטינג'. מי שמסתפק בכל אלה בלילות-הקיץ החמים, שיבושם לו והוא מוזמן להמשיך להתענג על שעות מבוזבזות של הבלים חסרי תוכן.

העניין הוא שמי שטורח לצפות במהדורות-החדשות מעל למרקע, מוצא עצמו מהר מאוד ובאופן קבוע שבוי בגישה שמאלנית, בה אין כבר גבולות בין מידע וחדשות לבין הבעת-דעה ו'פרשנות'. המכנה המשותף הנמוך מאוד במהדורות החדשות בערוצי הטלוויזיה הישראלית, עובר לא רק באג'נדה שמאלנית, אלא בעיקר בהמשך המרדף הבלתי פוסק אחרי משפחת נתניהו מרחוב בלפור ואף שמדובר בלעיסה מתמשכת של חומרים מעלי-גרה, אין מהדורת חדשות המכבדת את עצמה, שתפסח על 'אייטם' מבית-היוצר של ציידי ראש-הממשלה.

לתופעה הזאת יש כמובן מחירים, אבל מי שמעצב את דעת-הקהל וקובע את הנושאים המצויים בשיח-הציבורי, תוך ניצול פלטפורמה ציבורית שהועמדה לרשותו, אינו מתעניין בזכות הציבור לדעת את כל מרכיבי התמונה ומעדיף להתמקד רק במה שהולם את תפישת עולמו (ע"ע אברמוביץ ותאומי-הסיאם שלו גם בעיתונות המודפסת).

את המחיר היקר ביותר אנחנו משלמים, משום שאין אנחנו מקבלים מידע וחדשות על המתרחש בעולם הרחב שמחוץ לרחוב בלפור ולשכת היועץ-המשפטי לממשלה.

רק בשבוע האחרון דווח בכלי-התקשורת העולמיים על סדרה של אירועים חשובים שהתרחשו במקומות שונים בעולם כמו סודן, גאורגיה, איטליה, יפן, יוון, מוזמביק והודו. מי בישראל שמע עליהם? מי יודע כאן על מה שהתרחש בעולם?

התשובה ברורה: כמעט אין מי שנחשף למתרחש בעולם באמצעות התקשורת הישראלית שהחליטה כי העולם אינו מקום מעניין מספיק לספר עליו וכי עסקת-הטיעון של שרה נתניהו וחשוד ערבי באונס אכזרי חשובים הרבה יותר.

ועוד לא אמרנו מילה על הבדיחה הגדולה של שקר ביטול הבחירות.

מי שרוצה להתנער מהבורות שמנחילה לנו התקשורת הישראלית, מוזמן לצפות במהדורות החדשות הזרות (במיוחד 'צרפת-24' או Sky News) ויקבל מושג כי מעבר לרוחב בלפור אכן מתרחשים דברים מרתקים.

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב