חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

הקיבוצים משתלטים על הקנאביס-הרפואי


אם עד לפני שנים אחדות עדיין התחולל המעבר מחברה קיבוצית משותפת ליישובים קיבוציים מופרטים, מתברר כי באחרונה מתחוללת בחלק גדול מהקיבוצים תופעה חדשה והיא המעבר לתעשיית גידול צמחי הקנאביס-הרפואי ושותפות בין הקיבוצים לבין חברות העוסקות בתחום מתפתח זה ואשר רובן אף נסחרות בבורסה.

לא מכבר התברר כי יש כבר 90 קיבוצים, מתוך 270 שמצויים בשלבים מתקדמים של יצירת הקשר המסחרי והעסקי עם עולם הקנאביס-הרפואי וזאת על רקע ההערכה כי בקרוב מאוד יעבור מספר המטופלים בצמח הזה בישראל את 100 אלף הזקוקים לתרופה.

מרבית הקיבוצים בהם מדובר, עוסקים קודם לכל בהקצאת שטחים לגידול, בין 4 דונם ל-240 דונמים וזאת במקביל לשטחים תעשייתיים עבור החברות היצרניות.

לקיבוצים יש מן הסתם יתרון בולט המאפשר להם להציע לחברות תשתית מוכנה, יכולת ניהול מוכחת, ארגון בעל ידע חקלאי ותשתיות מוכנות של ביוב ומים.

קיבוץ גן-שמואל למשל חתם לאחרונה על שותפות בתחום זה עם חברה קנדית וקיבוץ רמות-מנשה כבר הקצה 200 דונמים לגידול קנאביס-רפואי ועוד 7000 מ"ר קרקע תעשייתית לאותה המטרה. בין יתר הקיבוצים שכבר מצויים בהתקשרות עם חברות יצרניות לגידול קנאביס-רפואי נמצאים בית-העמק, כפר-מסריק,, רוחמה, דן, יקום, עין-גדי ועוד.

אם פעם התגאו הקיבוצים בארץ על תנובת החלב והתוצרת החקלאית שלהם, צפוי כי בקרוב תהא גאוותם על יצור קנאביס-רפואי.

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב