חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מדינת לא-כל אזרחיה


אני ממש לא מתגעגע לשלטון הסוציאליסטי שהוביל את המדינה מאז הקמתה ועד לשנת 1977.אנשים שוכחים כי גם אז הייתה כאן שחיתות (פרשות עופר וידלין) ורק מי שנמצא אז קרוב לצלחת של מפלגת מפא"י נהנה ממנעמי השלטון והקיבוצים עשו בקרקעות המדינה כבשלהם. אבל פעם ישראל הייתה 'מדינת רווחה' שנהגה בכל אזרחיה חמלה סוציאלית, למרות פערים בין עדתיים.

ישראל איבדה את המצפון החברתי שלה וייצרה כאן מדינה של לא-כל אזרחיה משום שהחליטה לדגול במשטר קפיטליסטי-חזירי מבית-היוצר האמריקני.

הפער בין עשירים לבין עניים מעולם לא היה גדול יותר, מספר הנזקקים והילדים העניים הרקיע שחקים, זקנים וקשישים נאלצים לוותר על רכישת תרופות, נכים נלחמים להשגת שכר-רעב וניצולי-שואה עדיין ממתינים לכספים הקבורים בבנקים.

לעומת זאת מצאה המדינה דרך להעניק עשרות מיליוני שקלים לאזרחים שמסרבים לשרת בצבא וחלקם הארי לא עובד, לצד אוכלוסיה גדולה של בעלי-הון עשירים, שנהנים מרמת-חיים גבוהה הודות למדיניות-מיסוי המפלה אותם לטובה, שלא לדבר על בעלי-הון המקבלים הלוואות מכספי הציבור וזוכים ל'תספורת' כשאינם מסוגלים להחזיר את הכספים.

מדינת-ישראל שכחה כבר מזמן מהו שוויון חברתי, כיצד לטפל בחלשים מבין אזרחיה ו'העבודה הזרה' של סגידה לעגל-הכסף הפכה נחלת הכל.

כדאי לזכור גם את הדברים הללו ערב הבחירות הקרובות ולהישאר ב-9 באפריל בבית!

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב