חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

צריך ללמוד מהצרפתים!


הצרפתים יצאו לרחובות והבעירו את פריז וערים נוספות, במחאה על העלאה של מחירי הדלק ובתוך כך קראו להתפטרות הנשיא מקרון. העימות הגדול שהקיף מאות אלפי מפגינים זועמים בסרבלים צהובים, הזכיר במשהו את מהומות הסטודנטים בפריז בשנת 1968 והכל בשל העלאה של כ-30 אג' לליטר במחירי הבנזין והסולר.

בישראל כמו בישראל: בשקט-בשקט ובחסות ההודעות על כתב-אישום נגד ראש-הממשלה ומבצע המנהרות בצפון, ממש מתחת לרדאר הציבורי, ניצלה רשות-החשמל את האירועים הללו והמליצה להקפיץ החל מינואר 2019 את תעריפי החשמל ב-6% ואיש לא צייץ!.(במקור ביקשו העלאה של 10% אבל מישהו נבהל ברגע האחרון).

ההתייקרות הזאת תעלה לכל אחד מאתנו עוד 300 ש"ח בשנה בחשבון החשמל וזאת אחרי שכבר הובטח כי תעריפי החשמל יקוצצו ב-3%.

אבל השוד-הציבורי הזה אינו אלא יריקה ראשונה בפרצופם של האזרחים בישראל, כי מתברר שהרפורמה המתוכננת בחברת-החשמל תעלה הון-עתק ובו 6.5 מיליארד שקל מעלויות הרפורמה המיועדים לעובדים, כולל פרישת 3000 מהם לגמלאות ותוספת של 1700 שקלים לנשארים בחברה. לכך צריך להוסיף מענק-חתימה של 30 אש"ח לכולם ובכלל זה גילום תשלומי-מס!.

מכל אלה צריך להבין כי גם מחירי הגז-הטבעי לא יהיו זולים וכי בשלב הבא גם תחול התייקרות במחירי המים (הרי 'אין לנו מים'...).

בעדר הישראלי ניסה בזמנו את כוחו במה שנודע כ'מחאת הקוטג'', אבל ההבלחה החד-פעמית הזאת לא שינתה את המציאות הכלכלית ורק הגבירה את הפער הבלתי נתפס בין עשירים (מאוד) לבין עניים (עד מאוד) בישראל.

עכשיו יש לנו דוגמא ומופת ממש מול העיניים, כיצד לצאת לקרב-בלימה אמתי נגד גזירות כלכליות לא מוצדקות. התמונות מצרפת חייבות להצית גם כאן את נס המחאה ולעצור את הטירוף שמתבטא בשוד-ציבורי מתמשך, גם אם צריך לשם כך להבעיר את ירושלים!

מישהו זוכר שפעם היו כאן ה'פנתרים השחורים'? איפה הם כשצריך אותם.

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב