חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

אסדות-הגז: חיים ב'לאלה-לנד'!


כפי שפרסמנו כבר מספר פעמים בעבר, מעל במה צנועה זאת, עושה רושם כי המאבק נגד הצבת אסדות-הגז סמוך לקו-החוף, כבר הוכרע ולא לטובת הציבור.

עדיין יש מי שמתעקש שיש סיכוי להרחיק את האסדות ללב-ים, אבל נראה לנו כי הוא טומן ראשו במים ויותר מזה, יש מי שממשיך להטיף להקצאת תקציבים מיותרים לטובת המשך המאבק האבוד וגם הוא חי ב'לאלה-לנד'.

מרגע שבתי-המשפט קבעו את עמדתם הנחרצת וחלק מהארגונים 'הירוקים' הביעו נכונות והסכמה עם העמדה הזאת, נחרץ גורל אסדות-הגז להיות קבועות במקום שנקבע להן במרחק 7 ק"מ מקו-החוף.

כל ההפגנות והמהומות שליוו את ההחלטה הזאת, לא שינו בשורה-התחתונה דבר ועם כל הכבוד וההערכה להתגייסות ההמונית למאבק-הציבורי, נראה כי הוא נחל כישלון מהדהד.

אבל עכשיו נוצר צורך להתעשת ולהתחיל לדרוש את הדאגות ליום-שאחרי. על כל המוחים, המפגינים והמארגנים לשתף פעולה בהצבת דרישות מחמירות, בכל הקשור לאמצעי ניטור קפדניים ולאכיפה במקרה של חריגות וחלילה 'אסון-שפך' ולעמוד על המשמר לבל יחמיר הנזק הגלום באסדות-הגז. חבל לבזבז עוד אנרגיה ומשאבים על מסעות מחאה מול מה שכבר נראה כעובדה מוגמרת והגיעה העת לדאוג להקמת חזית מאוחדת, שתפקידה יהא באמת 'לשמור על הבית' מפני האיומים הנשקפים מהאסדות ולהרעיש עולמות במקרה חלילה של סימנים לקטסטרופה.

אחרת נמשיך לחיות ב'לאלה-לנד' אבל הפעם מתחת לאסדות.

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב