חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

למה אסור לבחור לכנסת?


אנחנו מטיפים כבר זמן רב, מעל במה צנועה זאת, להימנע מלבחור לכנסת-ישראל, בלי שום קשר לעמדה פוליטית, זו או אחרת. הצגנו במהלך השנה האחרונה סיבות למכביר, מדוע אסור להשתתף בבחירות לכנסת ורובן ככולן התמקדו בעובדה לפיה, מדובר במוסד הדואג בראש ובראשונה אך ורק ל-120 האנשים היושבים שם על כורסאות מרופדות ומנותקים לחלוטין מהמתרחש בעם ובעיקר בקרב מה שמוגדר כ'ישראל השנייה'. הצגנו נתונים עובדתיים, המחזקים את הטענה לפיה מדובר בחבורה של שרלטנים ציניים, שכל המעניין אותם הוא בחירתם מחדש לג'וב המשתלם ביותר במדינה, כאשר הם 'עובדים' כמחצית-השנה בשנה וקובעים לעצמם העלאה קבועה בשכרם. הצגנו נתונים על תוספות-תקציב שקריות, פטורות-ממס כמו למשל לטובת 'קשרים עם הציבור', לימוד שפות-זרות, שלא לדבר על טיולים ברחבי העולם בטענות-שווא. הצגנו את השקרים הגלויים בהם עושים חברי-הכנסת שימוש, בין השאר בכל הקשור ל'מימון מפלגות' על חשבון הציבור וגם על אודות הביזיון של העסקת עבריינים שישבו בכלא ומינוי לפחות אחד מהם לשר.

עכשיו הגיע הזמן 'לרענן' את הנתונים, משום שכבר בחודש ינואר 2019, ישלם שוב הציבור את מחיר השוד שמבצעים חברי-הכנסת בקופה-הציבורית.

השוד הזה יעלה את שכר חברי-הכנסת ושאר הבכירים ב-3% לפחות, בהתאם לשיעור העלייה בשכר הממוצע במשק ב-2018, אליו צמוד שכרם.

השוד הזה נובע מהחלטה של וועדת-הכספים מחודש ינואר ולפיה יוצמד שכר חברי-הכנסת והבכירים לשכר הממוצע במשק ולא למדד-המחירים לצרכן, כפי שהיה בעבר. הסיבה לכך פשוטה: מדד זה עלה רק ב-0.4 אחוזים וזה לא מספיק ל'נבחרי העם' האומללים ולכן נמצא 'פטנט' חדש, בדמות הצמדה לשכר-הממוצע במשק. התוצאה צפויה כאמור כבר בינואר הקרוב בעליית שכר של כ-3% נוספים!.

אם זה לא שוד בצהרי-היום, אז אין לנו מושג מהו שוד אמתי!

זאת וגם זאת: חברי-הכנסת יצאו באמצע חודש יולי לפגרת-קיץ שאמורה להמשך עד חודש אוקטובר! אם אכן יערכו בחירות, כצפוי במהלך 2019, עשויים חברי-הכנסת לצאת כבר בחודש נובמבר ל'פגרת בחירות' והנה לכם מספר ימי-עבודה (לכאורה) מהמעטים בשוק-העבודה בישראל והכל בתשלום מלא ועוד לא הזכרנו את העובדה לפיה, חברי-הכנסת לא נדרשים לרשום את עצמם ב'שעון נוכחות' , אם הם טורחים להגיע למקום 'עבודתם' במשכן הכנסת...

אז מי שסבור שאנחנו מגזימים, מוזמן לראות במו עיניו את העלאת השכר הצפויה בינואר 2019 ואת השכר אליו יגיעו חברי-הכנסת והבכירים לאחר קבלת התוספת המגעילה:

חברי-הכנסת וסגני-השרים יקבלו עוד 1276 ש"ח לשכרם וישתכרו 43,832 ש"ח לחודש.

שרים, יו"ר האופוזיציה ומבקר-המדינה, יקבלו תוספת של 1429 ש"ח ושכרם יעמוד על 49,065 ש"ח.

ראש-הממשלה ויו"ר הכנסת יקבלו עוד 1588 ש"ח ושכרם יגיע ל- 54,550 ש"ח.

נשיא המדינה יקבל עוד 1823 ש"ח וישתכר 62,614 ש"ח.

מאחר שבית-המשפט העליון נמנע מלפרסם שכרה של הנשיאה, ההערכה היא שתקבל תוספת של 2,400 ש"ח ותשתכר כ- 82,400 ש"ח לחודש!.

יכול להיות שראש-הממשלה, השופטים ואולי גם נשיא-המדינה, ראויים לשכר כה גבוה, נוכח העובדה כי מדובר באנשים עובדים באמת, אבל חברי-הכנסת?!.

אנחנו חוזרים שוב על ההמלצה שלנו וכדאי לשנן אותה לקראת הבחירות, בעיקר על רקע הנתונים הנוספים שהצגנו כאן: אסור להצביע לכנסת-ישראל, אלא אם כן, אתם רוצים להנציח שוב, חבורה של גזלנים ושרלטנים המבצעים כל פעם מחדש, שוד ברשות השלטון!

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב