חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

למי יצביעו החרדים?

לא הכל מודעים לכך כי לאחרונה נפל דבר במערכת-הבחירות בזיכרון-יעקב וה'ביצה הפוליטית' כבר רועשת וגועשת נוכח ההתפתחות המפתיעה: לראשונה מאז הקמת המועצה-המקומית בשנת 1950 חל בקרב הגוש-החרדי במושבה פיצול!.

מדובר בתופעה לא מוכרת, שהרי עד כה נהגו החרדים במושבה להגיע לבחירות כגוש-אחד ולהצביע כפי אשר הורו להם הרבנים, אבל מתברר כפי הנראה, כי לא עוד.

בקהילה-החרדית של זיכרון-יעקב, קמה קבוצה חדשה שהציבה לעצמה נתיב חדש ועצמאי ללכת בו ובכוונתם לזכות במספיק קולות על-מנת להגיע לפחות למנדט אחד שייכנס למועצה. יתר על כן, לפחות על-פי הקולות הנשמעים מכיוון זה, אין בדעת הקבוצה החדשה לתמוך במועמדות של אלי אבוטבול אלא לנסות ולחזק את ראש-המועצה המכהן זיו דשא.

אם לקחת בחשבון כי בבחירות לפני 5 שנים, זכו החרדים בשני מנדטים, הודות לכ-1300 מצביעים 'כשרים', עדיין רב הנסתר על הגלוי, כי גם אם לא יחול שינוי במספרים, צריך כ-750-800 קולות למנדט הראשון וקשה לדעת אם יש בכוחה של הקבוצה החרדית החדשה, לגייס מספר כזה של מצביעים.

ואחרי שאמרנו את כל הדברים הללו, צריך להתייחס אליהם בחשדנות רבה, כי כבר היינו בסרט-החרדי הזה לפני מספר שנים, כאשר הם 'מכרו' בנזיד עדשים את המועמד יצחק שגב ממש ברגע האחרון ובניגוד להסכם עמהם והתוצאה הייתה בעליית אלי אבוטבול לש

לטון.

צריך לחכות ולראות עד כמה רציני ומשמעותי הפיצול ההיסטורי הזה ומה יניב, אם יחזיק מים.

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב