חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

המחאה נגד האסדות: בזבוז כספי-ציבור!


במוצאי-שבת הקרובה מתוכננת עצרת-מחאה נגד אסדות-הגז בכיכר-רבין בתל-אביב. לפחות על-פי הרושם שנוצר עד כה, מדובר בשירת-הברבור של המחאה הזאת, במיוחד לאחר ששתי ערכאות משפטיות ובהן בית-המשפט העליון, קבעו כבר כי אין מניעה להצבת אסדות הגז-הטבעי לאורך חוף-הכרמל ולא במרחק 120 ק"מ מהחוף, כדרישת המתנגדים לפרויקט.

אבל מאחורי המהומה, הנמשכת כבר זמן רב ואשר סיכויי הצלחתה נראים כרגע אפסיים, מסתתרת עובדה שרוב הציבור בזיכרון-יעקב והאזור אינו מודע לה והיא נחשפה השבוע בעיתון 'ישראל היום': מי שבעצם משלם עבור פעולות המחאה נגד אסדות-הגז הוא הציבור המתגורר במרחב הזה באמצעות כספים שהעבירו הרשויות-המקומיות למימון המחאה!.

המועצה-האזורית חוף-הכרמל כבר הוציאה כ-700 אש"ח למטרה הזאת וגם בזיכרון-יעקב, בנימינה/גבעת-עדה, לא חסכו בהוצאות מהקופה הציבורית להשגת אותה מטרה.

למה? איזו הצדקה ציבורית נמצאה להוצאה הכספית הזאת לתמיכה בפעולות של ארגון 'שומרי הבית' למשל? מי במחוז של משרד-הפנים אישר זאת? תחת איזה סעיף תקציבי הופיעו ההוצאות האלה? ואולי בכלל רשמו את הכספים כאילו מדובר בהוצאות-שוטפות של המועצות?

עם כל הכבוד וההערכה למחאה נגד אסדות הגז-הטבעי, מן הראוי היה שהמארגנים והפעילים היו מוצאים לעצמם מקורות מימון אחרים ולא יקבלו כספים מהקופות-הציבוריות. מחר תקום תנועת-מחאה נגד בעלי-הזקנים באזור, או נגד חיסונים נגד חצבת ועל-פי אותו הגיון, יממנו את המחאות האלה הרשויות-המקומיות! למה לא? הרי התקדים המסוכן כבר נרשם במחאה נגד אסדות הגז-הטבעי שהציבור הרחב שילם מכיסו, מבלי לשאול את דעתו.

כדאי שמישהו יתעורר, מיד אחרי עצרת-המחאה וישים קץ ל'שוד' הזה.

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב