חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

להקים מועצה-מקומית מאוחדת!


יש עדיין יותר משלושה חודשים-וחצי עד לבחירות לרשויות המקומיות וזה זמן מספיק לנסות ולקיים בזיכרון-יעקב' מהלך היסטורי שעשוי לשנות את פני הפוליטיקה-המקומית ואת עתידה של המושבה: להקים מועצה-מקומית מאוחדת!

מאחורי הרעיון הזה' עומדת הנחת-יסוד לפיה המועמדים לתפקיד ראש-המועצה' באמת ובתמים רוצים את טובתה של זיכרון-יעקב ולא את טובתם העצמית. צריך להאמין לראש-המועצה המכהן זיו דשא , שהוא מבקש לקדם את המושבה לעתיד טוב יותר, לחלץ אותה ממצבה הכספי העגום ולפתור למען כלל התושבים את הבעיות הכבדות העומדות לפתחה של הרשות-המקומית.

צריך באותה המידה, להאמין לראש-המועצה הקודם אלי אבוטבול, כי הוא מבקש לחזור לתפקידו במטרה 'לשמור על זיכרון-יעקב' למען כלל התושבים ועל-מנת להבטיח את עתידה לטווח רחוק.

אם להאמין לשני המתמודדים המובילים הללו, כי הם ממש מתכוונים למה שהם מצהירים ומבטיחים וכי הם מסוגלים להניח הצידה את ה'אגו' האישי שלהם, אפשר להניח את הבסיס-המעשי לרעיון הקמתה של מועצה-מקומית מאוחדת.

איך עושים זאת?

מחתימים את המתמודדים על תפקיד ראש-המועצה, על התחייבות בלתי חוזרת ולפיה הם יקימו את המועצה-המאוחדת הנבחרת בהתאם לתנאים הבאים:

המנצח במערכת הבחירות, יכהן כראש-מועצה מחצית הקדנציה ואילו מי שיזכה במקום השני בבחירות, ישמש כסגנו ובתום התקופה הזאת, יתחלפו בתפקידיהם.

13 חברי מליאת-המועצה ישמשו קואליציה מקיר-אל-קיר ללא אופוזיציה.

מערכת-הבחירות עשויה רק להכריע, מי יהיה הראשון לכהן כראש המועצה-המקומית ובתום הקדנציה, יתקיימו שוב בחירות 'רגילות'.

אפשר לבחון את היתרונות הגלומים ברעיון הזה ולהתרשם כי מדובר במהלך היסטורי, שרק יועיל למושבה כולה. אימוץ ההצעה הזאת, יבטיח כי עד למועד הבחירות, תעבור המושבה תקופה שקטה ונטולת 'דם-רע' בין מחנות התומכים לבין יריביהם. מדובר בחיסכון גדול של כספים מיותרים במערכת-בחירות טעונה, מועצה-מקומית מאוחדת תבטיח גיוס כל הכוחות הפועלים לטובת המושבה, ללא שיקולים פוליטיים ובנוסף לכך, ניתן יהא למצוא יחד פתרונות מוסכמים לבעיות המשפיעות על חיי התושבים ועתידם וכל זאת באווירה נטולת פילוגים מיותרים.

הרעיון הזה בר-ביצוע ולעניות דעתנו גם מתבקש, נוכח מצבה של זיכרון-יעקב ובעיותיה הרבות. יש גם די גורמים שמסכימים ליטול לידיהם את מלאכת-הגישור בין הצדדים, על-מנת להביא להסכמה ולהתחייבות המשותפת וכל שנותר לעשות, תלוי בהסכמת המתמודדים לבצע את הצעד החיוני לכולנו.

מי שיסרב לקבל על עצמו את ההתחייבות הזאת, יעיד על עצמו כעל מי שלא טובתה של זיכרון-יעקב ועתידה לנגד עיניו, אלא טובתו ומעמדו האישיים!.

תגובות והתייחסויות ניתן להעביר לאתר 'זכרונים-כרמים' ברשתות החברתיות

או לדוא"ל: DAVID_KRAMIM@WALLA.CO.Il

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב