חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

צרפת-קרואטיה: מי היה מאמין?

המונדיאל הזה היה כפי הנראה המטורף ביותר בתולדות משחקי הגביע-העולמי ואמש רשם עוד פרק מדהים, כאשר 'לוחמי הגרילה' של נבחרת קרואטיה, הצליחו לסלק את נבחרת אנגליה הגאה מדרכם למשחק-הגמר הראשון בתולדותיהם!

יש עוד זמן לסיכומים מקצועיים ( מצבים נייחים, החזקת כדור, 'כוכבים' שנעלמו ועוד) אבל עוד לפני שריקת הפתיחה של יום ראשון הקרוב, ברור שנבחרת קרואטיה שמה ללעג ולשנינה את כל 'הפרשנים' והמומחים-בעיני-עצמם, כאשר תתמודד נגד צרפת הפיבוריטית על התואר הנכסף.

קרואטיה הציגה ניצחון של לב-רוח-נחישות ואמונה, תוך הקרבה הרואית על אדי-הדלק האחרונים של שחקניה ורשמה פרק מפואר בתולדות הספורט העולמי, בלי שום קשר לתוצאה במשחק-הגמר.

הראש אומר צרפת, כי היא חזקה מגובשת ומנוסה יותר ומלאה כישרונות מבריקים, אבל הלב רוצה מאוד קרואטיה, רק כדי להוסיף עוד קצת רומנטיקה למונדיאל המדהים הזה.

ועוד משהו בקטנה: ברוך שפטרנו מעונשם של נדב יעקובי ושגיא כהן המפטפטים עצמם לדעת והורסים בהבל-פה בלתי פוסק כל משחק (שרק ישאירו את רמי וייץ ומוטי איווניר בגמר!).

ברקע המשחק המטורף הזה, התקיים בווימבלדון אחד ממשחקי הטניס הגדולים בהיסטוריה, בין רפאל נדל לבין חואן לה-פורטה הארגנטינאי, שהתמודדו כחמש שעות (!) במאבק איתנים, אותו הכריע לבסוף 'השור הספרדי'.

למה זה חשוב? כי אחרי הגמר בין צרפת לבין קרואטיה ניתן להתענג על טורניר ווימבלדון ולראות אולי את סרינה ווילאמס, הגדולה בספורטאיות העולם, חוזרת לזכות בתואר...

אבל קודם כל צריך להחזיק אצבעות לנבחרת קרואטיה!

#זכרונים #חדשותהזכרונים #זיכרוןיעקב