חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

חמלה זיכרונית כלפי ילדי פליטים


הסורים היו מאז ומתמיד אחד האויבים המרים והקשים של מדינת-ישראל ואכזרויותו של הנשיא אסד כלפי בני עמו, כבר הציבה אותו בצמרת רשימת הרודנים הנוראים בעולם. הרעיון לפיו אפשר בכלל לבוא בדברים עם הסורים, נראה מופרך והזוי, עד שמגיעים הדברים לחמלה האישית ואז מסתבר כי הלב היהודי רחום וחנון גם כלפי האויב המר ביותר ובעיקר כלפי ילדיו.

קבוצה של נשים מזיכרון-יעקב התגייסה לאחרונה לסיוע למען ילדי הפליטים הסוריים והחלה לאסוף במושבה תרומות של בגדים, נעליים, צעצועים ומוצרי-מזון. כל התרומות האלה מועברות פעם בשבוע לאחד הקיבוצים בצפון-הארץ ומשם לעבר הגבול הסורי-ישראלי לידיהם של הילדים האומללים.

המעשה האנושי הזה ראוי להערכה רבה, משום שהוא משקף את הצד ההומניטרי החם של ישראל ונשות זיכרון-יעקב העוסקות במצווה הזאת, ראויות לישר-כוח גדול ולסיוע במאמץ שהן משקיעות בדבר שממש לא מובן מאליו!.

אגב אין זאת הפעם הראשונה בה מתגלה המושבה בשיא רוחב ליבה: לפני כ-100 שנה קלטה זיכרון-יעקב כאלף יהודים שגורשו מיפו-ת"א על-ידי השלטון העות'מני ובמלחמת-לבנון התארחו בזיכרון-יעקב מאות תושבים מהצפון המופגז ובמבצע 'צוק איתן' נאספו כאן מאות רבות של חבילות, שהועברו לחיילים שלחמו בעזה.

עכשיו הגיע סיפור הסיוע ההומניטרי לילדי הפליטים הסוריים והלב שוב מתרחב, למראה פניה היפות (מאוד) של זיכרון-יעקב!

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב