חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

לבלום הקמת מלון רמדה!

בזיכרון-יעקב עסוקים כבר זמן מה במאבק הציבורי נגד אסדות-הגז ומאז צצה מערכה חדשה, שכבשה חלק מהשיח-הציבורי והיא פרשת פארק-היין השנוי במחלוקת ומעבר לבעיות החמורות של אין-תקציב לרשות-המקומית, מדובר גם בשנת-בחירות, הצפויות להתקיים בעוד כ-5 חודשים.

הזכרנו את כל הדברים החשובים הללו, משום שהציבור המקומי עדיין לא ער מספיק לסכנה המרחפת על פני המושבה בדמות הקמתו המתוכננת של מלון-רמדה בתפר שבין זיכרון-יעקב לקיבוץ מעיין-צבי.

מעבר לעובדה לפיה מדובר במפלצת שתתנשא לגובה של 8 קומות לפחות ותשנה לגמרי את מראה קו-הרכס של המושבה, המלון הזה גם יחסום עם הקמתו (חלילה) את בתיהם של עשרות תושבים בשכונת 'השמורה' ולפחות בחלקו, ישתרע על חלקת קרקע ובה גם שרידים ארכיאולוגיים נדירים.

אלא שהקריאה למאבק חסר פשרות נגד הקמת מלון-רמדה, נובעת בראש ובראשונה מתוך כך, שעצם הקמתו בידי יזם שעבר על החוק בעייתית במיוחד. היזם הזה נהג בזמנו בקרקע, שיועדה תחילה לשכונת-מגורים שתכנן, באופן שהותיר אחריו שאלות קשות. הגיעו הדברים לבית-המשפט, שאף קבע כי היזם עבר על החוק כאשר שפך פסולת בניין לשטח והורה לו לפנות את הפסולת שבאחריותו, אך הוא התעלם מהצו שהוצא נגדו וכך גם מדרישת המועצה-המקומית הקודמת. בינתיים עברה הקרקע הזאת שינויים כאלה ואחרים, עד שהשיג היזם את האישור להקמת מלון רמדה ואישור זה, אינו אלא פרס, למי שעבר על החוק ונהג בפרשה הזאת כאילו אין דין ואין דיין.

אסור לאפשר הקמתו של מלון רמדה ומאחר שאנו קרבים לבחירות למועצה-המקומית, יש לדרוש מכל מועמד להתחייב לפעול נגד הקמת בית-המלון, כתנאי לבחירתו!

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב