חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

האם הולכת המושבה למערכת-בחירות אלימה?


התשובה המתבקשת לשאלה שבכותרת היא כמובן שלילית, שהרי אלימות-פוליטית והמושבה זיכרון-יעקב, אינם מתחברים. אלימות מסוג זה, אופיינית אולי למקומות אחרים בארץ אבל לא לזיכרון-יעקב ואין סיבה בעולם שהחיבור הבלתי נתפס הזה, יתרחש במושבה דווקא עכשיו.

יחד עם זאת, כדאי מאוד להיות ערים לשני מקרים אלימים, אף שעדיין לא הוכח שום קשר ביניהם: ניפוץ זגוגיות מכוניתו של סגן ראש-המועצה מאיר וענונו בשבוע שעבר ופרסום והפצה של חוברת מכפישה ועמוסת שקרים נגד קברניטי המועצה-המקומית, לפני כחודש ימים, בידי פחדנים שהעדיפו להסתתר מאחורי אלמוניות מגוננת.

בשני המקרים הוגשה תלונה למשטרה, אבל נראה כי הסיכוי ללכוד חשודים באלימות הזאת שואפים לאפס.

ההקשר הפוליטי של החוברת המכפישה היה ברור וניכר לעין, למרות הסתתרות המפרסמים מפני חשיפתם, מה שהותיר את הביצה-המקומית, לשלל חשדות והשערות באשר לזהות הפחדנים.

האירוע השני נכרך לזירה הפוליטית בעקבות התגובות של מאיר וענונו ושל ראש-המועצה זיו דשא וזה המקום להעיר, כי התבקשה זהירות-יתר בעניין: כל עוד אין הוכחות שהאלימות הזאת כלפי סגן ראש-המועצה, אכן בוצעה על רקע פוליטי, מיותר היה ליצור את ההקשר הבלתי מוכח באווירה ציבורית 'חמה'.

יתכן שבקרוב תצליח המשטרה ללכוד את המבצעים האלימים, אבל עד אז, אין לחשוד בכשרים וצריך להיזהר מאוד לא להכשיר את הקרקע לאווירה אלימה, שעלולה בסופו של דבר לפגוע לא רק בבחירות הקרובות, אלא במושבה כולה.

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב