חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

התושבים יממנו את גירעון המועצה!


הוויכוח הפוליטי המתנהל כבר שנתיים בזיכרון-יעקב, בכל הקשור לאחריות על הגירעון התקציבי של המועצה-המקומית, מתקיים על רקע העובדה לפיה צפויות בעוד כמחצית השנה, בחירות לרשות-המקומית ומטבע הדברים משמש זירה להתגוששות בין הקואליציה לבין האופוזיציה.

המועצה הנבחרת, שנכנסה לתפקידה לפני כשנתיים מאשימה, במידה רבה של צדק, את המועצה הקודמת ביצירת בור עמוק של גירעון מצטבר במיליוני שקלים-חדשים וכי התהום הזאת מאיימת גם על תקציב השנה הבאה. האופוזיציה מצידה, מנצלת באופן טבעי את המצב לתקוף את ראש המועצה זיו דשא וסגנו מאיר וענונו, בהתנהלות כושלת ועל רקע זה, נכנסה המועצה ללחץ, נוכח הצורך להגיש במועד (מאוחר) את התקציב לשנה הבאה.

אלא שמשרד-הפנים, גם אם יגלה כלפי זיכרון-יעקב סלחנות מוגזמת ויאשר לה גם הארכה להגשת התקציב, יעמוד על גיבוש תכנית התייעלות, כפי הנראה תלת-שנתית, במטרה לחלץ את המועצה מהגירעון העצום אליו נקלעה.

תכנית ההתייעלות של משרד-הפנים מדברת על העלאת מיסי הארנונה, על קיצוץ בכל מחלקות המועצה, על אי-גיוס עובדים חדשים, במקום אלה שפרשו או עתידים לפרוש, על פיטורי עובדים שאינם 'תקניים' ועל הקפאה מוחלטת של כל תכניות הפיתוח, במטרה לבלום הוצאות.

תכנית ההתייעלות של משרד-הפנים תביא אולי להבראה הדרגתית של המועצה-המקומית, אבל את המחיר ישלמו כמובן התושבים, הן בתשלומי הארנונה והן בקבלת שירותים פחותים.

אולי הגיעה העת לבחון ברצינות את נושא האחריות האישית שאין לבעלי תפקידים ובמיוחד לראשי מועצות? הרי איש מהתושבים, שומרי-החוק ומשלמי המסים, לא נושא באחריות לגירעונות הנגרמים ברשות-המקומית ואף על פי-כן, הם-הם הנדרשים לשלם על הכישלון הניהולי, בעוד 'הנבחרים' ממשיכים לצחוק כל הדרך אל הבנק!.

אין לנו אשליות שמישהו ירים את הכפפה הזאת, שהרי החתול השמן שומר על החלב, אבל ערב הבחירות הקרובות, ראוי לדרוש מכל מועמד המתמודד על תפקיד ראש-המועצה, להתחייב על קבלת אחריות אישית, במקרה של גירעון תקציבי וכישלון ניהולי, זאת הזדמנות בלתי חוזרת לעתיד לבוא!

#זכרונים #עמדתהזכרונים #זיכרוןיעקב