חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

נמנעה שביתת עובדים במועצה


ברגע האחרון ממש, נמנעה בשבוע שעבר, שביתה כללית של עובדי המועצה-המקומית זיכרון-יעקב והושג הסדר זמני ליישוב המחלוקת שאיימה על יחסי-העבודה ברשות-המקומית.

הרקע לסכסוך העבודה, פרץ לאחר שבמחלקת-התפעול, הופץ מסמך שבישר לעובדים כי בכוונת המועצה לא לאפשר יותר ביצוע 'שעות כוננות' וכן 'שעות נוספות'. למרות העובדה שמדובר היה בנייר-עבודה לא חתום, עורר הדבר סערה גדולה בקרב העובדים והוועד נזעק לקיים בירור בעניין עם ראש המועצה זיו דשא.

בתגובת דובר המועצה, נמסר כי 'בכוונת המועצה להגיש תקציב מאוזן ואחראי', תוך התעלמות מן הגזירות שריחפו עקב כך מעל ראשי העובדים.

יו"ר וועד העובדים יהודית בוטבול נפגשה עם זיו דשא לשיחות והבהירה לו כי, אם תעמוד המועצה על דעתה לפגוע בעובדים הזוטרים, עלולה לפרוץ שביתה-כללית שתזכה גם בגיבוי ההסתדרות.

בימים הבאים אכן נכנס נציג ההסתדרות לעובי הקורה, יחד עם יהודית בוטבול ובסופו של דבר הושגה הבנה, לפיה בשלב זה, לא תפגע המועצה במרכיב של 'שעות כוננות' של העובדים ואילו בייחס ל'שעות נוספות', סוכם על דעת הצדדים, כי כל מנהל-מחלקה יבחן את הנחיצות בהיקף 'השעות הנוספות' של העובדים במחלקתו ויביא את הנתונים להחלטת קברניטי המועצה והוועד.

יהודית בוטבול הוציאה מכתב תודה לראש-המועצה, על נכונותו ללכת לקראת העובדים ובשלב זה ירדה השביתה הכללית במועצה מהפרק, עד לפעם הבאה.

#זכרונים #חדשותהזכרונים #זיכרוןיעקב