חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מה באמת מסתתר מאחורי סיפור משפחת אהרונסון?


תולדות משפחת אהרונסון בזכרון-יעקב, תועדו ונכתבו ונרשמו בפרקים ארוכים ואף קיבלו ביטוי ביצירות ספרותיות מגוונות. במרכז תולדות המשפחה, עומד כמובן סיפורה יוצא-הדופן של שרה גיבורת ניל"י וסביבה נשזרו קורות המשפחה המפורסמת ביותר בזכרון-יעקב.

אלא שלמרות ההילה והתיעוד המדוקדק והמכוון של תולדות המשפחה, מתברר כי היה מי שסבר כי הסיפור הזה, לא רק שאינו מושלם, אלא שנכתב ונמסר לדורות הבאים, בצורה שגוייה ומכוונת.

מדובר בניר טויב ז"ל, במאי סרטים שהסבא-רבא שלו, היה לא אחר מאשר צבי אהרונסון, האח הגדול והעלום של שרה אהרונסון. ניר טויב המנוח, שמשפחתו מתגוררת במושב בן-עמי, סמוך לנהריה, התחקה אחר עקבות משפחתו המפורסמת וגילה להפתעתו, כי הוא רשום בצוואה של סבא-רבא צבי אהרונסון, כיורש היחידי של הנכסים העצומים של משפחת אהרונסון!.

הבמאי ייצר סרט-תיעודי שהוקרן בערוץ דוקו- YES ובו הציג התחקיר המעמיק שערך ואשר סדק באופן משמעותי את הגרסה הרשמית של משפחת אהרונסון.

בהמשך מציג הסרט גם את כל המאמצים שהשקיעה כביכול המשפחה, ובעיקר מי שניהל את 'מוזיאון בית-אהרונסון' (ושכבר הלך לעולמו) במשך שנים ארוכות, להדיר את ניר טויב מכל קשר למשפחה.

זמן מה לאחר הקרנת הסרט, הלך הבמאי ניר טויב לבית-עולמו, אבל הספיק להותיר אחריו מסמך-תיעודי נדיר וחשוב, המומלץ לצפייה, לכל מי שמבקש להתחקות אחר עוד צד, בסאגה הגדולה של משפחת אהרונסון בזכרון-יעקב.

#זכרונים #דפיכרמים #זכרוןיעקב