חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

נתגלה בשר מ'שחיטה שחורה'


מי שמעדיף עדיין לאכול מן החי, כדאי אולי שישים לב לידיעה הבאה: בשלושה מקרים שאירעו השבוע במקומות שונים בארץ, נתגלתה כמות גדולה של 'בשר רע' שאינו ראוי למאכל אדם!.

מפקחי משרד-החקלאות גילו בתחילת השבוע רבע-טון(!) של בשר-כבש ועוד 130 ק"ג בשר-עוף, אשר הובלו ללא קירור וממקור לא ידוע. מדובר בבשר ב'שחיטה שחורה' בצפון הארץ שלא ראוי למאכל אדם ולפני שעשה דרכו לאטליזים ולמסעדות, הושמד למרבה המזל, על-פי צו. שני חשודים בני-40 עוכבו לחקירה וננקטו נגדם הליכים פליליים.

במקרה אחר נחשפה כמות של בשר-עוף ברכב ללא אמצעי קירור, כאשר מידת-החום שנמדדה בתא-המטען שלו, הגיעה ל-56 מעלות(!). בשר-העוף נטמן בשקיות וגם מקורו לא ידוע. 'המוביל' כבן-30 עוכב לחקירה וגם נגדו ננקטו הליכים פליליים.

במקרה שלישי התגלה על-ידי מפקחי משרד-החקלאות בשר מיובא על סיפון אניית-משלוח ובבדיקה שנערכה, התברר כי הוא מסוכן לאכילה, מה שהביא את המשרד לקבוע כי 40% מהבשר המיובא לישראל מסוכן לציבור!.

משרד-החקלאות מזהיר לרכוש בשר רק ממקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח ולשים לב לתוויות המעידות גם על תאריכי הייצור והתפוגה של הבשר ואילו אנחנו ממליצים פשוט לא לאכול מן החי!.

#זכרונים #חדשות #זכרוןיעקב