חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

המועצה תערער לעליון נגד הפסיקה בפרויקט 'עדן-אין'


" אני אוסרת על המועצה המקומית זכרון-יעקב לחזור בה מהסכמתה להיות יזמת התכנית, מורה למועצה לחזור בה בתוך 10 ימים מהודעתה, כי היא מסירה את הסכמתה להיות יזמת התכנית ומורה על אכיפת התחייבות המועצה, לתמוך בשינוי הייעוד בתכנית, ממלונאות למגורים".

במלים ברורות ונחרצות אלה פסקה השבוע השופטת עפרה אטיאס בבית-המשפט המחוזי בחיפה, בנושא שהסעיר את המושבה זכרון-יעקב בשנתיים האחרונות ולמעשה הציבה את המועצה-המקומית בפני שוקת שבורה.

בית-המשפט כפה בעיקרון על המועצה-המקומית, לתמוך בהקמת פרויקט מגורים לזוגות-צעירים, מבני המושבה, סמוך למלון 'עדן-אין' ולעמוד בחוזה שחתם בזמנו אלי אבוטבול, ראש-המועצה היוצא, בחודש יולי 2015 עם החברה היזמית.

כזכור אמורה הייתה חברה יזמית זרה לבנות 144 דירות-מגורים סמוך למלון 'עדן-אין' ובתמורה, התחייבה המועצה בהסכם שנחתם עם החברה, לתמוך בשינוי ייעוד-הקרקע ממלונאות למגורים ואף להקצות שטח-ציבורי פתוח של 12 דונם, כתנאי להקצאת קומה לצורכי ציבור. כמו כן מדובר בדירות של עד 80 מ"ר ובהטבה כספית ל'בני המושבה' לפרק זמן מוגבל.

תושבי שכונת 'רמז' הסמוכה, הגישו התנגדויות למימוש הפרויקט אולם התכנית אושרה בחודש אפריל 2016, אלא שאז התפטר ראש-המועצה אלי אבוטבול ומי שנבחר במקומו למשרה, זיו דשא, התנגד בכל תוקף לתכנית וביקש לבטל אותה.

נוכח התנגדות המועצה, עתרה החברה היזמית לבית-המשפט, בבקשה לחייב את המועצה-המקומית זכרון-יעקב, לעמוד בהסכם עליו חתמה.

המועצה הציגה בבית-המשפט שורה ארוכה של התנגדויות, אבל השבוע הכריעה כאמור השופטת עפרה אטיאס את המאבק וקבעה כי על המועצה לעמוד בהסכם.

ביקשנו את תגובת המועצה-המקומית זכרון-יעקב לדברים והיא השיבה:

"המועצה-המקומית זכרון-יעקב והעומד בראשה, זיו דשא, קיבלו החלטה באוגוסט 2016, נגד פרויקט הנדל"ן 'עדן-אין'. זו הפעם הראשונה בה נדרשה המועצה לקבל החלטה דמוקרטית בנושא פרויקט זה והביעה עמדתה לנוכח אופי פרויקט הנדל"ן וגם לנוכח הפגיעה בנושא התיירות ופגיעה בעוגן כלכלי למושבה.

המועצה-המקומית הגישה ערר לבית-המשפט העליון, בנוגע לפסיקת בית-המשפט המחוזי, המונעת מהמועצה להתנגד לשינוי יעוד הקרקע מתיירות למגורים.

יצוין כי בית-המשפט לא מנע מהמועצה-המקומית להתנגד לתכנית מסיבות תכנוניות אחרות והתנגדויות אלו הוגשו למועצה הארצית לתכנון ובנייה".

#זכרונים #מקומי #זכרוןיעקב