חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מכתב גלוי לשלמה שרף


שלוימה שלום רב. זכיתי 'לכסות' באמצע שנות ה-70 את הקריירה שלך בהפועל כפר-סבא, עבור העיתון המיתולוגי 'חדשות הספורט' ומאז עקבתי אחריך, כמי שהביא לכפר-סבא שני גביעי-מדינה, גביע לבני-יהודה, אליפויות ו'דאבל' למכבי חיפה וצר לי עליך, שבגיל 70 פלוס (עד 120), אתה פשוט מבזה את עצמך.

אני זוכר אותך בחנות למוצרי ספורט בכפר-סבא, יחד עם יצחק שום, שותפך וידידך ואפילו את בית-הקפה של אביך המנוח בכפר-סבא ומעולם לא חשבתי, כי יבוא יום ואאלץ להתבייש במה שעשית לעצמך במרוצת השנים.

אתה אמנם מתהדר בהישגים שלך כמאמן נבחרת ישראל, ובהם ניצחון 5-0 על אוסטריה, ניצחון 3-2 על צרפת בפריז, תיקו 2-2 עם רוסיה וגם הפסד מביש 0-5 לדנמרק, על רקע פרשת 'נערות הליווי', אבל גם אתה לא הצלחת להוביל את הנבחרת הלאומית לשום טורניר בינלאומי, שלא לדבר על 'מונדיאל', אז קצת צניעות בתחום הזה לא הייתה מזיקה.

הפכת ל'פרשן' מבוקש(?), למרות שגם כאן הענקת 'פרשנות' למשחק בין פורטוגל לגרמניה, בו לא צפית כלל, כי היית בהופעה של שלמה ארצי בזמן שידור המשחק והתייחסת למה שבקושי ראית ב'נייד' שלך!.

אבל מילא, מעולם לא התברכת בצניעות וכבוד לזולת. ההופעות שלך בתכנית האלימה והמבישה 'יציע העיתונות' הן עלבון לאינטליגנציה, שלא לדבר על פליטות-פה וקללות שלך כלפי שחקני כדורגל. אתה בוודאי זוכר שכינית שחקן כ'אפס' או כמי שראוי להיות 'מוביל ירקות' והגדלת עשות, כשהצעת לשים שחקן שחום-עור 'בכלוב ולשלוח אותו לניגריה'!.

פיטרו אותך מאימון מכבי ת"א בתום שלושה מחזורים בלבד ולמרות שהתחננת בפני לוני הרשקוביץ שייתן לך לסיים את העונה ולא נענית, מצאת את 'האחראים'כביכול לפיטוריך, בדמותם של אברהם גרנט ואבי נמני...

די שלוימה, עוד מעט מתחילה עונה חדשה ואני מציע לך, שב בבית ותעזוב אותנו לנפשנו במנוחה, אל תמשיך לבזות את עצמך.

מאחל לך ולכל משפחתך בריאות טובה ובשורות טובות עד 120!

#זכרונים #ספורט #זכרוןיעקב