חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

המלחמה שפיצלה את ישראל


מלחמת ששת-הימים התרחשה החודש לפני 50 שנה, אבל דומה שאנחנו משלמים עד היום את מחירה, לא במישור הצבאי-הרתעתי וגם לא במישור הבינלאומי, חרף דעות סותרות בעניין זה, אלא דווקא בתחום היחסים הפנימיים שלנו.

אחרי מבול 'אלבומי הניצחון' והאופורייה הכללית שהציפה את ישראל, בעקבות הכרעת צבאות-ערב בתוך 6 ימים בלבד, החלו להישמע הקולות המזיקים, המטילים ספק בזכותנו להגן על עצמנו ועד מהרה מצא השמאל הקיצוני וההזוי את הסיבה לכל הצרות והתחלואים של ישראל: הניצחון במלחמת ששת-הימים הרחיב את גבולות המדינה ובכלל זה את 'השטחים הכבושים' שחלקם הפך עד מהרה לקיני התנחלויות, המונעות את השלום המיוחל עם הערבים.

האג'נדה התבוסתנית הזאת, מצאה לעצמה ביטוי כבר אחרי המלחמה, שאיימה להשמיד את מדינת-היהודים וככל שחלף הזמן מאז, קבעה לעצמה מקום מרכזי בשיח-הציבורי, בעיקר בתקשורת השמאלנית ובקרב מי שמחזיקים מעצמם אבירי חופש-הביטוי, הדמוקרטיה ושאר פרות קדושות.

השמאל הישראלי מסרב להתבלבל נוכח העובדות וגם לא מהסס לעוות עובדות אלה להצדקת עמדותיו האנטי-יהודיות-ציוניות. מבחינתו מלחמת ששת-הימים הייתה אסון-לאומי, רק בגלל שישראל ניצחה במלחמה והפכה עקב כך, לכוח כובש שמחזיק בניגוד לחוק הבינלאומי שטחים לא-לו.

המצדדים בשקר הזה, לא רוצים לדעת על שחיטה המונית של יהודים בשנת 1929 במאורעות תרפ"ט, הרבה לפני שהיו 'שטחים כבושים'. השמאל הישראלי מסרב להכיר בעובדה כי, הרצון הערבי-מוסלמי להשמיד את ישראל, מקורו במצוות ה'ג'יהאד' המופיעה במפורש ב'קוראן' (כאז כן היום!) וגם לא מוכן לשמוע על חינוך של ילדים ערבים להשמדת ישראל, או על דרשות נוטפות הסתה לדם-יהודי במסגדים ולא על ההזדהות הלאומנית של ערביי ישראל עם אחיהם הפלסטינים.

מלחמת ששת-הימים החזירה לעם היהודי את השטחים שהיו מאז ומעולם בבעלותו. שקר 'השטחים הכבושים' מפרנס יפה את שופרי התעמולה השקרית של 'שלום(לא)עכשיו' והעיתונות מבית-היוצר של 'הארץ(לא)שלנו', אבל מקץ 50 שנה אפשר לקבוע סוף-סוף, כי בכל הדעות הללו מחזיק מיעוט בטל בשישים, שמנצל אומנם את שליטתו בתקשורת השמאלנית, אבל כבר לא קובע שום דבר!.

#זכרונים #במוקד #זכרוןיעקב