חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

ה'טראמפייאדה' בתקשורת

ביקורו של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ בישראל, העניק לנו הזדמנות נהדרת לראות כיצד מתייחסת התקשורת-הישראלית, למי שנחשב בעיניה במקרה הטוב לסוג של תאונה-פוליטית. די היה להאזין לעשרות 'ראשים מדברים' המחשיבים עצמם פרשנים-בעיני-עצמם, כדי להבין את מה שכבר ידוע בתודעה הציבורית: התקשורת-הישראלית חשה בחילה מראש-הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו ורק מטעמי נימוס, התייחסה בנימת מיאוס, זלזול והתנשאות לנשיא ארה"ב.

מבחינתם של שדרני, מגישי ו'פרשני' ערוצי הטלוויזיה בישראל, עדיף כמובן היה שהגב' קלינטון הייתה מגיעה לארץ כנשיאה אמריקנית, חלופה טבעית לברק חוסיין-אובמה, אבל מה לעשות שהעם האמריקני' חרג מכללי המשחק של השמאל האמריקני והישראלי ובחר דווקא בדונלד טראמפ לנשיאו.

בית-היוצר של התקשורת-הישראלית התנהג כלפי דונלד טראמפ בדיוק כפי שעושה זאת התקשורת השמאלנית וה'ליברלית' בארה"ב: במיאוס, בבוז ובזלזול מופגן, שהרי מדובר במי שנבחר לתפקידו בניגוד לשאיפותיהם של עורכי החדשות והפרשנים בעיני-עצמם. יתר על כן, מי שהאזין לגיבוב המלל הבלתי פוסק, שבקע מהמרקע עלול היה להתרשם כי מדובר במי שהיו זבובים על קירות החדר בו הסתגרו נתניהו וטראמפ ושמע במו אוזניו, את שנאמר בין שני המנהיגים המאוסים ביותר על התקשורת.

בישראל כבר איבדה התקשורת את מעט האמון שעוד היה לה והיא רואה את תפקידה ומטרתה בליצר חדשות ולא לדווח עליהן. הביקור של נשיא ארה"ב בישראל, לא רק שלא חרג מהאג'נדה הזאת, אלא הוכיח שוב, שבעצם מדובר בפוליטיקאים קטנים ובעלי אינטרסים, המסווים עצמם לעיתונאים ו'יודעי דבר'.

העיתונות והתקשורת השמאלנית בישראל, קיבלה מדונלד טראמפ במתנה, יומיים של הזדמנות להביע שאט-נפש ממי שאינו מקובל עליה ועוד לא אמרנו מלה על 'פליטי' הערוץ-הראשון שהספיקו לנגב את דמעות-התנין שלהם, עד שמצאו כורסאות חדשות בתאגיד-כאן (בהרצה)...

#זכרונים #עמדה #זכרוןיעקב