חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

המועצה הפסידה במאבק על 'עדן-אין'


המועצה-המקומית זכרון-יעקב, נחלה כישלון צורב במאבק המשפטי שניהלה נגד מה שידוע כ'פרויקט עדן-אין' כאשר שופטת בית-המשפט קבעה בפסק-דינה, כי אין למועצה את הזכות להביע את עמדתה בפני הוועדה-הארצית לתכנון ובנייה, בכל הקשור לשינוי ייעוד הקרקע ממלונאות למגורים.

כזכור הביעה המועצה הנבחרת החדשה, התנגדות מבוססת לשינוי, שאמור לסלול את הדרך להקמת פרויקט 'עדן-אין' ועל-כן הגישה עתירה בעניין זה לבית-המשפט.

השופטת שדנה בתיק, קבעה כאמור שאין למועצה אפשרות להביע דעתה בכל הקשור לשנוי ייעוד-הקרקע ולפיכך, לפחות בשלב הזה, נראה כי התכנית יכולה להמשיך להתקדם בנתיב המקורי שלה.

תגובת המועצה-המקומית על פסק-הדין:

"המועצה-המקומית מכבדת את פסיקת השופטת ולמרות קיומן של לא מעט פסיקות התומכות בעמדת המועצה, יש מספר נושאים שאינם מקובלים ונשקול את צעדינו לגביהם.

על-פי הפסיקה, מנועה המועצה מלהביע התנגדותה בפני הוועדה-הארצית, על עצם שינוי הייעוד ממלונאות למגורים. אך ההישג המשמעותי בפסיקת השופטת, הוא בעצם היכולת של הרשות-המקומית (לאחר הסרת החסם בעת הדיון בבית-המשפט) לפעול במסגרת הליך התנגדויות בוועדה-הארצית לתכנון ובניה, כנגד מכלול הנושאים התכנוניים לפרויקט 'עדן-אין'.

כאמור, נשקול את צעדינו".

#זכרונים #מקומי #זכרוןיעקב