חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

לעודד ולקדם את 'עמותת הטבעונים'

בשנים האחרונות גברה המודעות הציבורית לנחיצות ולחשיבות של גופים המעודדים צמחונות וטבעונות ויש לקוות כי המגמה הזאת אכן תגדל ותתרחב, גם מבחינה מוסרית-ערכית וגם מבחינה בריאותית.

מאחר שהאדם הוא חיית-הטרף צמאת-הדם הגדולה והאכזרית בטבע, בעיקר משום שהוא הורג בעלי-חיים להנאתו, לא נותר אלא לחזק את ידי אלה הנמנעים משותפות לרצח הזה ולאפשר להם לחיות בשלום עם הסביבה ועם הטבע (הלא אנושי).

אולי בזכות כך גדל בהדרגה מספר המסעדות ובתי-האוכל המעניקים מזון צמחוני והם נאמדים בישראל באלפים ועוד היד הברוכה הזאת נטויה.

במקביל יש בארץ כ-300 אלף (!) טבעונים וכאן מדובר בגידול משמעותי שהחל להיות משמעותי בשנת 2012, הרבה בזכות 'עמותת הטבעונים' "ויגן פרנדלי" המצרפת לשורותיה יום-יום חברים חדשים' המנהלים חיים טבעוניים.

עמותה זאת גם הצליחה להביא לכך שבישראל מצויים עתה כ-3000 מוצרים מסומנים כ'טבעונים' וגם יצרניות-המזון הגדולות' כבר מגלות עניין רב בתופעה המתרחבת ומייצרות מוצרים על בסיס טבעוני (מיונז ללא ביצים לדוגמא).

כיום אפשר גם למצוא במסעדות תפריטים לטובת ה'טבעונים' ולא רק למען ה'צמחונים', שלא לדבר על כך שחומרי-הגלם של מאכלים אלה, זולים יותר מאשר בשר ודגים.

עולם הטבעונות אינו נמדד רק בתחומי המזון, אלא חודר בהדרגה גם לתחומים נוספים כגון קוסמטיקה, אופנה והנעלה, שם מייצרים מוצרים בלי עור, משי, צמר או פרווה ומוצאים חלופות סינטטיות מעולות.

לצד כל אלה חל גם גידול אטי אבל מתמשך, במועדון הצרכנים של 'עסקים ידידותיים לטבעונים' ובע"ה תתרחב התופעה הצמחונית-טבעונית בארץ לכל אתר ואתר.

אגב, למי שמטיל ספק במה שעומד מאחורי התפיסה הזאת, הנה הצעה לניסוי: כשאתם מעניקים לילדים שלכם את הביצה או ה'שניצל' האהוב, תנסו להסביר להם מה מקורו האמ

תי (לא ב'סופר'!) ותתרשמו מהתגובה שבאה בעקבות ההבנה!

#זכרונים #סביבה #זכרוןיעקב