חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

להיפטר מהפרסומות

השבוע התפרסמו שתי ידיעות מעודדות ואף מעוררות השראה, בכל הנוגע למניעת שטיפת-המוח על-ידי הפרסומות בטלוויזיה וברשתות. בידיעה הראשונה התבשרנו כי "גוגל" בלם פרסומת סמויה של רשת מזון-הזבל 'בורגר-קינג' ואילו בידיעה השנייה, נמסר על פיתוח חוסמי-פרסומות העתידים אי"ה בקרוב, להיות נחלת הכל.

לא מכבר פרסמנו כי בישראל הוגשה בקשה להגשת תביעה-ייצוגית על 100 מיליון ש"ח נגד חברת שדורי-הספורט 'צ'רלטן' ונגד ערוצי-הספורט, בגין הקרנת פרסומות במהלך שדורי משחקים בערוצים השונים ויש לקוות שהבקשה תאושר ואכן תוגש התביעה-הייצוגית שגם תניב פרות.

מכת-הפרסומות הנוראה מפריעה, מציקה ושוטפת את מוחם של הצופים, מה עוד שבישראל, מצאו היהודים 'פטנט' נוסף להתעלל בציבור באמצעות פרסומות המכונות משום-מה 'תשדירים'.

בארה"ב חייבת כל פרסומת, על-פי חוק, לשאת סימני זיהוי שיעזרו להבחין בין פרסומות לבין תוכן רגיל המשודר, אף שגם שם מדובר בסוג של שקר-מוסכם.

עולם הפרסומות מגלגל כידוע מאות מיליוני ש"ח ומעסיק אנשים רבים במאמץ להגיע למכנה-המשותף הנמוך ביותר של הציבור, כך שאין סיכוי להתגבר על המכה הזאת, אלא אם כן אכן יצליחו לפתח עתה את חסמי-הפרסומות וינחילו אותם לכל בית.

עד שזה יקרה, הנה עצה ידידותית-מעשית ואפשרית, בזכות ה'שלט' הכל-יכול: ברגע שמשדרים פרסומות בטלוויזיה, יש לעבור כהרף-עין לערוץ אחר ולהינצל, לפחות למשך זמן מה, משוטפי-המוח המקצועיים. כך אפשר גם להימנע מעצבים מיותרים נוכח הגל העכור שכופים עלינו ולהתפלל להצלחה מוקדמת של חסמי-הפרסומות שבדרך!.

#זכרונים #תרבות