חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

ל-1 מכל 11 ישראלים תיק בהוצאה-לפועל!

הנתונים האלה אמורים להסב דאגה גדולה למרבית תושבי ישראל משום שמתברר כי ל-1 מכל 11 התושבים, יש תיק המתנהל בהוצאה-לפועל!.

בסך-הכל רשומים בהוצאה-לפועל יותר מ-720 אלף חייבים ולמעשה מדובר ביותר מ-2.5 מיליון תיקים באוכלוסיה המונה כ-8 מיליון תושבים!.

נכון אולי שיש מגמת שיפור במצב, כאשר חלה ירידה מ-3.5 מיליון תיקים בשנת 2009 אולם,מדובר בנחמת-עניים שכן הירידה הזאת מוסברת ברפורמה שנועדה לייעל את הליכי ההוצאה-לפועל במקביל לעידוד רשויות-האכיפה לחייבים לפנות להליכי פשיטת-רגל.

מרכיב נוסף שתרם ל'ירידה' במספר התיקים, נעוץ במגמות של פשרה מצד הנושים הגדולים ובמיוחד הבנקים וכן בביטול אגרת הטלוויזיה הידועה לשמצה.

משמעות התיק בהוצאה-לפועל באה כמובן לידי ביטוי בעיקול חשבונות בבנק, עיקול כלי-רכב והחרמת רכוש ומכירתו, מה שהופך את חייהם של חייבים, לסוג של גיהינום. מי שעומד מאחורי מרבית התיקים בהוצאה-לפועל הם הבנקים, תאגידים,רשויות-מקומיות, קבלנים, חברות-תקשורת וספקים גדולים. יתר התיקים, מקורם בחייבים 'קטנים' שאינם יכולים, או מסרבים, לשלם את חובותיהם.

מעניין לציין כי דווקא העיר אילת עומדת בראש טבלת התיקים בהוצאה-לפועל כאשר מתוך כ-49 אלף תושביה, יש כ-8000 תיקים בהוצאה-לפועל (17% מהאוכלוסייה בעיר) בעוד שבתל-אביב יש כ-50 אלף חייבים, מתוך כ-430 אלף תושבים (12% מהאוכלוסייה בעיר).

במהלך שנת 2016 נפתחו כ-256 אלף תיקים בהוצאה-לפועל, לעומת כ-62 אלף תיקים שנסגרו.

שלא נדע!

#זכרונים #חדשות #זכרוןיעקב