חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

ייעד של דוכן-פיס: 25 אש"ח בשבוע!

במהלך הקיץ הקרוב יצאו 42 מפעילי דוכנים של מפעל-הפיס לחופשה מאורגנת בדרום-איטליה. מדובר במפעילים שזכו בניקוד הגבוה ביותר מבין זכייני ה'פיס' בישראל, בתום תחרות המתקיימת לפרקי זמן של מחצית-השנה לכל סבב, עם הפסקה של שבוע בין שני החצאים הללו.

מבדיקה קצת יותר קרובה של המתחולל מאחורי הדוכנים של מפעל-הפיס, עולה תמונה מאוד לא סימפטית, שגם נופש מאורגן באיטליה, אינו יכול לשנות.

מתברר כי יש חובה על כל מפעיל-דוכן או זכיין, להשתתף בתחרות ולעמוד בייעדי המכירה שנקבעים להם.

שליש מהניקוד המצטבר, נזקף לזכות המפעיל על מכירת טפסי-לוטו, שליש נוסף על מכירת טפסי חיש-גד והשליש הנותר, על מכירת יתר מוצרי מפעל-הפיס ובהם גם 'פיס-צ'אנס'.

מפעילי-הדוכנים והזכיינים אמורים לעמוד בייעדים גבוהים ולעיתים בלתי אפשריים. כך למשל הייעד למכירת טפסי חיש-גד עומד על 25 אלף ש"ח בשבוע (!) ויותר, או אם תרצו מכירת 800 כרטיסים כאלה בשבוע שהם למעשה מכירה של 20 כרטיסים בממוצע כל שעה!.

עוד מתברר כי למפעילים ולזכיינים אין אפשרות לבקש ייעדים נמוכים יותר כי מפעל-הפיס קובע אותם וגם עומד על כך שיושגו. לא תקראו על כך בעיתונים וגם לא תצפו בזכיינים בטלוויזיה, מהטעם הפשוט כי הם חתומים על חוזה האוסר עליהם לדבר עם התקשורת.

מעבר לתנאים המבישים האלה, כבר ברור כי ככל שגוברת הצלחת מפעל-הפיס למכור לציבור אשליות של התעשרות מהירה, הנזק המצטבר משלל ההימורים, גבוה יותר ובא לידי ביטוי גם בהגדלת ההתמכרות לתופעה ולבזבוז כספים דווקא בקרב ציבור,

שממילא סובל ממחסור חמור בכסף.

#זכרונים #חדשות #זכרוןיעקב