חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מה כתבו העיתונים בעולם?

עיתוני העולם המשיכו גם השבוע לעסוק ברצח המסתורי שהתרחש במלזיה עם חיסולו של אחיו-למחצה של שליט צפון-קוריאה ועדיין רב הנסתר בפרשה זאת. העיתונים המשיכו גם לעסוק בדונלנד טראמפ והשערוריות שהצליח כבר לעורר ובמקומות אחרים בעולם, עסקה העיתונות בבחירות הקרבות בצרפת ובעיקר במרין לה-פן מנהיגת הימין-הקיצוני המבקרת בביירות וכן בבחירות הקרובות בהולנד ובסיכוייו של מועמד הימין לנצח בהן. גם משפטו של החייל הישראלי זכה לסיקור בחלק מהעיתונים.

לעומת זאת, הקדישו עיתונים ברחבי העולם מקום לנושאים מקומיים.

בפפואה שבאיי גיניאה החדשה כתב העיתון PAPUA NEW GUINEAN NEWS על הכנות ביטחוניות לקראת המפגש הכלכלי בהשתתפות ארה"ב, אוסטרליה וניוזילנד, הצפוי להתקיים בקיץ הבא, על מחסור בתרופות בבתי-החולים, עלה עברתם של מבקשי-מקלט לארה"ב למרות התנגדותו של הנשיא האמריקני ועל מתיחות כלכלית עם ניוזילנד, על רקע חובות שטרם שולמו לגיניאה-החדשה.

גם באנטארטיקה יש עיתון, ה- MERCO PRESS והוא מדווח על השקת ספינת-דייג חדשה באורך 130 מטר ובעלת טכנולוגיה ידידותית לסביבה, על מחקר בן 22 שהגיע לסיומו ואשר עסק בהרגלי המזון של הפינגווינים ועל כך שבארגנטינה צפוי שיא של 15 מיליון טון בקציר התבואה.

בפורטוריקו יוצא לאור העיתון CARIBBEAN NEWS NOW המדווח על ירידה במחירי כרטיסי הטיסה לפורטוריקו וממנה, על מעצר 13 מבריחי-סמים שניסו להבריח את מרכולתם לניו-יורק, על הרשעת חשודים במתן שוחד בנסיון לזכות במכרז להסעת תלמידים באוטובוסים לבתי-הספר ועל שחרורו של האסיר-הפוליטי הוותיק ביותר, שנדון ב-1981 ל-55 שנות מאסר!.

במלטה מפרסם העיתון GOZO NEWS הודעה של ממשלת מלטה בדבר התאריכים שנקבעו לצורך ביצוע 'צייד האביב' המקובל באי, בין ה-25 במרץ וה-14 באפריל, למשך 4 שעות ביממה. העיתון מדווח על שיא של 821 ניתוחים להחלפת ברכיים, שבוצעו בשנה שעברה באי ועל ירידה של כ-7% בייצור הבשר לאכילה.

באתיופיה כותב העיתון THE ETHIOPIAN HERALD על שינוי מגמה במספר התיירים הרבים המגיעים למדינה, אחרי שנים של מתח ומהומות, על חיזוק שיתוף-הפעולה עם משרד-החינוך של פינלנד ועל השקעה איטלקית של 5 מיליון אירו במערכת הבריאות של המדינה.

בזמביה כותב העיתון TIMES OF ZAMBIA על פעילות צבאית שהביאה לעצירת הברחת מזון לרפובליקה הדמוקרטית של קונגו השכנה, על קריאה של 'הכנסייה האפריקנית,' להביא להפסקת פעילותם של 'נביאי שקר' ועל הסכם-סחר היסטורי שנחתם עם מרוקו.

בקפריסין מפרסם העיתון CYPRUS MAIL על הפסקת שיחות-הגישור בין התורכים לבין היוונים בניסיון להביא להסדר באי השסוע, על קריאה לפטר את שר-התחבורה בעקבות אי-סדרים בנמל לימסול ועל לכידתם של שני תושבי

פפואה שעמדו להיות מגורשים מהאי ונלכדו בנמל-התעופה לארנקה.

#זכרונים #עיתונות #זכרוןיעקב