חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

אמוניה- לא רק במפרץ-חיפה

הסיפור המתמשך והעגום של הסכנה המצויה במיכל האמוניה המפורסם במפרץ-חיפה, מוכיח שוב' לא רק אזלת-ידו של השלטון בישראל, אלא את עצמת ההון הרב והשפעתו על מקבלי ההחלטות.

עד שנסראללה יממש חלילה את איומיו' או שמישהו יתעורר סוף-סוף, לסלק את המפגע המסוכן הזה מאזור חיפה, כדאי לתת את הדעת על מספר מרכיבים הקשורים לאמוניה ואשר, מחמת הסערה-הציבורית, לא כל-כך זכו לתשומת-לב.

אמוניה הינה תרכובת חנקן ומימן. במצב-צבירה ובתנאים רגילים היא מצויה כגז ואילו בטמפרטורה של מינוס-34 מעלות, האמוניה מתעבה לנוזל.

האמוניה מצויה בטבע בכמויות קטנות ובעקבות הצורך המוגבר לדשנים, שיאפשרו גידול חקלאי מוגבר, נדרש פתרון שהושג על-ידי שני מדענים גרמנים, פריץ האבר וקארל בוש, שזכו בפרס-נובל, הודות להמצאה שהביאה ליצור אמוניה סhנטטית.

הגוף האנושי מייצר אמוניה בתוך המעי, על-ידי חיידקים מפרקי-חלבון. מדובר בתפקיד חשוב בתהליכי חילוף-החומרים ושמירה על איזון החומצה בגוף. האמוניה מופקת בכבד והופכת לשתנן ואחראית, בין השאר, לחלק מהריח החריף של השתן.

הבעיה המרכזית של האמוניה, כפי שנחשף הדבר שוב במפרץ-חיפה, טמונה בעובדה לפיה היא מהווה רכיב חשוב מאוד בייצור ה- TNT ומכאן שמדובר בעצם בסוג של פצצה מתקתקת.

החומצה-החנקנית המופקת מהאמוניה, מיועדת לא רק לדשנים, אלא משמשת גם גז-קירור במקררי-ענק תעשייתיים (במפעלי גלידה 'שטראוס' למשל). בעבר עשו בה שימוש במקררים ומזגנים, אלא שהיא 'אוכלת' את הנחושת של צינורות מערכת-הקירור ועל-כן החליף אותה גז-פריאון שאינו רעיל ולא מגיב לנחושת.

האמוניה רעילה מאוד, מסוכנת, גורמת חנק, צריבות, הריסת שומנים בגוף וייבוש תאים.

בעולם מייצרים 175 מיליון טון אמוניה בשנה וסין היא היצרנית הגדולה ביותר ומפיקה כ-30% מהצריכה העולמית. הנה כי כן,לאמוניה פנים רבות, אבל נראה כי המסוכנות מכולן, מצויות במפרץ-חיפה.

#זכרונים #סביבה #זכרוןיעקב