חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מדוע דרושה 'הסתדרות' מיליטנטית!


מדינת-ישראל זקוקה נואשות לגוף חזק, פעיל ומיליטנטי שישים קץ לגל הקפיטליסטי-חזירי המאיים על קיומה ואין צורך להמציא אותו מחדש, הוא קיים, למרות ש'נרדם בשמירה' והכוונה להסתדרות (הכללית) החדשה.

במציאות שכבר חוותה סוג של 'מחאה חברתית', כאשר יותר מ-22 אחוזים מתושבי ישראל חיים מתחת לקו-העוני (לעומת 14% בשנות ה-90), כאשר פערי-השכר בין העשירונים העליונים לאלה בתחתית הסולם החברתי-כלכלי גדלים במהירות, כשנשים משתכרות כ-25% פחות מגברים,כאשר פרות הצמיחה-הכלכלית זורמים לקבוצה-חברתית קטנה וכאשר 18-20 משפחות בארץ הן בעלות ריכוזיות ושליטה כלכלית במשק (בנקים, ביטוח, דלק, תקשורת, מזון, נדל"ן ועוד), כאשר זאת המציאות בישראל של שנת 2017, זקוקה המדינה לזעזוע אמתי ואותו יכולה הייתה לספק, רק הסתדרות-העובדים.

לצד ארגון העובדים הגדול במדינה, שנאחז משום מה שיתוק ואלם, צמחו וועדי-עובדים חזקים (חשמל, תע"ש, מורים, נמלים) המשקיעים מאמצים להגיע להסכמי-שכר ותנאים נאותים לעובדיהם, אבל הפיזור הזה בעוכרי כולם.

מה קרה להסתדרות-הכללית מאז היווסדה בשנת 1920? כל המהפכות הפנימיות שעברו עליה, לצד התנהלות מעוררת סימני-שאלה, החלישו את כוחה ותדמיתה והיא הותירה מיליוני עובדים יתומים ממי שאמור היה להנהיג את מאבקם.

השבוע נודע על מאבק קשה בין ההסתדרות-החדשה לבין ההסתדרות-הלאומית על השליטה בנמל-אשדוד, מה שבסופו של דבר, יחליש את כוחם של כל העובדים, אבל המאבק הזה רק מחדד את הצורך בנקיטת עמדה תקיפה ומיליטנטית של וועדי העובדים כנגד הצפוי להתרחש במשק.

והרי התחזית העגומה: אם ההסתדרות לא תתעורר בקרוב ותנהיג כאן זעזוע עמוק בהשבתה כללית וממושכת של כל המשק, עד השגת יעדים מוגדרים, מישהו אחר יעשה זאת במקומה. הפעם מדובר בהתארגנות המונית, באמצעות הרשתות-החברתיות, שמורכבת תהא מחסרי-דיור, מי שלא מסוגלים להחזיר משכנתאות, מי שילדיו עניים בפועל, מי שפערי השכר מעבירים אותם על דעתם, מי שהתייאש מסדרי העדיפות הכלכליים של ממשלות-ישראל ומי שבאמת נמאס לו ואין לו מה להפסיד.

מי ששואף להציל את ישראל מהצונמי' הקפיטליסטי השוטף אותה, חייב להשבית את כל התעשייה על ענפיה השונים, את חברת-החשמל, הנמלים, נתב"ג, מערכת-החינוך ואת כל העובדים השכירים במשק, ללא הגבלת זמן ואת זה צריכה, חייבת ומוכרחה לעשות ההסתדרות-הכללית.

כשזה יתרחש, תיזכר 'המחאה החברתית' כמשחק של ילדים ואפילו תקופת 'הפנתרים השחורים' תראה כמו בדיחה שמישהו עוד יתגעגע אליה.

#זכרונים #במוקד #זכרוןיעקב #זכרוניםבמוקד