חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מה כתבו בעיתוני-העולם?

מרבית עיתוני העולם התמקדו השבוע בהכנות לקראת נאום-ההכתרה של הנשיא-הנבחר דונלנד טראמפ ובחלק ממחרימי טקס הכתרתו, במפגש ראשי הכלכלה העולמית בדאבוס ובנאומו המיוחד של נשיא סין במפגש זה, בדבריה החריפים של ראש-ממשלת בריטניה תרזה מיי, נגד האיחוד האירופי, בסכנה המרחפת על גמביה, בעקבות סירוב נשיאה לפנות את כיסאו לאחר שהפסיד בבחירות וכן בהודעתה של רוסיה כי תאפשר למדליף האמריקני אדורד סנודון, להמשיך לשהות בארצה למשך עוד שנים ספורות.גם המו"מ המחודש בדבר גורלה של קפריסין קיבל סיקור לא מבוטל.

במקומות שונים בעולם עסקו העיתונים בנושאים מקומיים:

בחוף-השנהב כותב העיתון AFRICA CONFIDENTIAL על כך שהנשיא אלאנסה דרמאנה קוואטרה, מבקש לבצע שינויים בחוקה, בדומה לארדואן בתורכיה, להבטחת חיזוק מעמדו והמשך כהונתו. העיתון מספר כי למרות שהבחירות במדינה צפיות רק בעוד 4 שנים כבר עכשיו יש משבר בקואליציה השלטת.

בטנזניה מספר העיתון TANZANIA ALLAFRICA על הכחשה נמרצת של הממשלה בדבר האשמות' כאילו נקלעה המדינה למחסור במזון, בעוד האופוזיציה מזהירה מפני סכנת הרעבה. במקביל מדווח העיתון כי איש-העסקים מוחמד דיוג'י בן ה-41 ממשיך להחזיק בתואר הצעיר העשיר ביותר באפריקה.

העיתון הקומוניסטי NHAN DAN היוצא לאור בוויטנאם, מספר על ביקור ראש-הממשלה בכנס הכלכלי בדאבוס, על צעדים להקלת עומס התחבורה בהאנוי ועל קו-תעופה חדש של חברת-התעופה הלאומית לטייוואן ולהוצ'י-מין סיטי.

במונגוליה מדווח העיתון UB POST MONGOLIA על התפרצות מחלת האבעבאות במדינה כאשר במהלך 2016 חלו כ-18 אלף תושבים במחלה ו-20% מהם אושפזו בבתי-החולים. העיתון מספר גם על כך שמרבית התיירים שביקרו אשתקד במונגוליה, 476 אלף במספר, רובם ככולם עובדים-סינים. כמו כן מתפרסם דיווח על התפרקות בתי-דירות ובניינים ציבוריים, מחמת בנייתם שלא בהתאם לתקן הנדרש.

באיי-קוק רואה אור העיתון COOK ISLAND NEWS על מינוי של נציב-עליון חדש מטעם ניו-זילנד באיים, על השקעה בשיפור הכבישים בסיוע ממשלת ניו-זילנד ועל חיפוש אחר בית-חם לכלבה פצועה בת-6.

בפולין מופיע בשפה האנגלית העיתון KRAKOW POST והוא מדווח על זיהום-האוויר הקשה באירופה שנרשם בעיר קרקוב ועל אזהרה לא לצאת מהבתים ולהימנע מנסיעה ברכב פרטי. העיתון מספר גם על הפגנה גדולה נגד רשת-מרכולים, שהלינה שכר-עובדים ועל התפרקות הרשת, דבר שיגרום לאבדן 1300 מקומות עבודה.

בקובה מספר העיתון בשפה האנגלית LA NACION על עלייה במספר התיירים שהגיעו לאי ומספרם הגיע ל-3.5 מיליון, אבל כתוצאה מכך, נגרם מחסור חמור במוצרי מזון לקובנים המקומיים. כמו כן מדווח העיתון על חשש ממדיניות הנשיא הנבחר דונלנד טראמפ ועל קו חדש של הפלגות לארה"ב וממנה בשיתוף פעולה בין צי נורבגי לבין צי קאריבי.

פרשת ביבי-מוזס לא מצאה מקום בעיתונות העולמית, לעת עתה.

#זכרונים #עיתונים #זכרוןיעקב