חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מה כתבו בעיתוני העולם?


השבוע הראשון של שנת 2017 מיקד את תשומת הלב של העיתונות העולמית בפיגוע הדמים בתורכיה, בהחלטות חברות אמריקניות להחזיר עסקים לארה"ב ובמאבק המחריף בכל הקשור לעזיבת בריטניה את האיחוד האירופי.גם הרשעתו של החייל הישראלי אלאור אזריה, זכתה לכיסוי תקשורתי לא מבוטל ואילו במקומות שונים בעולם, דיווחה העיתונות על 'צרות' אחרות:

העיתון MEXICO NEWS DAILY דיווח למשל, על שלושה ימים של הפגנות במדינה, במחאה על העלאת מחירי הדלק ועל כך שחברת 'פורד' החליטה לא להקים במכסיקו מפעל חדש אלא להעתיקו לארה"ב. העיתון מספר על גידול של כ-15% ברווחים של חברות הגז ועל בחירה ראשונה של ראשת-מועצה בסאן-דיאוניסו דל-מאר.

בג'מייקה מדווח העיתון JAMAICA OBSERVER על רעש-אדמה של 7.2 בסולם-ריכטר, שפגע באיי פיג'י ועל 374 חקלאים מקומיים שיצאו לעבודה בקנדה, במסגרת שיתוף-הפעולה בין שתי המדינות, כאשר אשתקד יצאו 15611 עובדים מג'מייקה לעבודה מחוץ לארצם, מחציתם לקנדה. עוד מספר העיתון על דרישה מהמשטרה לפעול בנחרצות נגד נגע שרפת קני-סוכר שפשט במדינה.

באירלנד מדווח העיתון THE IRISH TIMES על חשש גובר במדינה, מפני צעדים חריפים של בריטניה בכל הקשור לנטישת האיחוד האירופי ועל מספר שיא של חולים בבתי-החולים במדינה. עוד מספר העיתון על שיא במצבורי אשפה בצפון המדינה ועל תשלום 18 אלף ליש"ט פיצויים לעובד 'טסקו' שפוטר מעבודתו שלא כדין.

ברוסיה מתפרסם בשפה האנגלית העיתון PRAVDA והוא מספר על המאבק האחרון בהחלט של ברק אובמה בנשיא פוטין ומשבח את האיפוק שגילה הנשיא הרוסי, בעקבות גרוש דיפלומטים רוסים מוושינגטון. העיתון מדווח על התקדמות גדולה בפיתוח תרופה חדשה נגד מחלת הסרטן ועל כך שגרמניה החזירה לארצה 200 טון של זהב שהיו מופקדים בניו-יורק ולבסוף, על כך שחלה ירידה במספר הזונות באוקריאנה, הגובות 100 דולר ל'שעת עבודה'.

בסין מתפרסם בשפה האנגלית העיתון CHINA PEOPLES DAILY ובו נתונים מוזרים על מספר שיא של ימים 'נקיים' בבייג'ין. כמו כן מספר העיתון, על 30 שגורים לחלל שתבצע סין בשנה הקרובה, על הקמת הכביש הגבוה בעולם בטיבט. העיתון מותח ביקורת חריפה על הצהרותיו של דונלד טראמפ בדבר 'כלכלה חד-צדדית' בשליטת סין ומכנה זאת 'שטויות'.

בפקיסטן כותב העיתון PAKISTAN NATION על מותם של 5 אנשים בעיר פאשוואר כתוצאה מלגימת משקאות מורעלים, על פציעתם של 7 סטודנטים כתוצאה מנפילת רכב שהסיע אותם לתוך תעלה ועל כך שאינדונזיה החליטה להפסיק את שיתוף-הפעולה הצבאי שלה עם אוסטרליה.

בניו-זילנד מדווח העיתון NEW ZILAND HERALD על כעסו של חבר-פרלמנט נגד הממשלה, בעקבות תמיכתה של ניו-זילנד בהחלטת מועצת-הביטחון נגד ישראל וקורא 'להפסיק את המרדף נגד מדינת-היהודים'. עוד מספר העיתון, על האשמות נגד חבר פרלמנט, בדבר ביטויים גזעניים שאמר כנגד אשה מקומית ובהם טען כי המדינה 'היא אי של האדם הלבן'. על-פי העיתון דורגה חברת-התעופה של ניו-זילנד במקום השני בעולם בשנת 2016 ברמת-הבטיחות של מטוסיה.

בברזיל מדווח העיתון THE RIO TIMES על העלמות שגריר יוון בברזיל, על השקעה של 1.2 מיליארד דולר בבתי-הסוהר במדינה, על שיא של 11.9% בשיעורי האבטלה ועל העלאה צפויה של שכר-המינימום במדינה בשנה הקרובה.

#זכרונים #עיתונות #זכרוןיעקב