חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מה יקרה ב-2017 ?

נכון אומנם שהנבואה ניתנה לשוטים, אבל אפשר להסתכן מעט ולנסות לצייר את קווי-המתאר של השנה-האזרחית החדשה 2017 שנפתחה השבוע.

האמת היא שקשה לראות בשורות גדולות ונצורות בשנה הזאת ובמקרה הטוב, נקבל את אותו הדבר שהיה לנו אשתקד, רק במינון שונה ופחות מרגיע.

בארה"ב יכנס 'בעל-בית' חדש לבית-הלבן ועיני העולם כולו נשואות אליו, לבחון מה באמת יעשה וכיצד יפעל, על רקע ההצהרות שלו במערכת הבחירות. דבר אחד נראה ברור: דונלד טראמפ יבצע שינוי כיוון במדיניות-החוץ שלו ובמרכזה סוג של ברית עם מנהיג רוסיה וולדימיר פוטין, במאמץ לבלום את 'הענק הצהוב' סין. לשיתוף הפעולה הזה יהיו מן הסתם השלכות על העולם כולו ורק צריך לעקוב בזהירות אחר התגובה הסינית.

העולם המערבי ימשיך לסבול ולשלם מחיר-דמים נוכח המשך התפשטות הטרור-האיסלמי הקיצוני. האידיאולוגייה הרצחנית של דאע"ש תמשיך לזרוע הרוגים בבירות אירופה, חרף ניסיונות לחסל את התנועה הזאת בסוריה ובעירק.

באירופה יתקיימו בחירות, בצרפת, גרמניה, איטליה וזאת על רקע ההחלטה הבריטית לפרוש מהאיחוד-האירופי. כל הסימנים מעידים על כך שהאיחוד הזה צפוי לעמוד השנה במאבק הישרדות שלא בטוח כי יסתיים בהצלחה, נוכח הבדלנות הלאומית באירופה ובעיית הפליטים המציפים אותה.

צריך לעקוב אחר המשך העימותים בים-סין, שם מעורבות יפן, סין, ארה"ב ורוסיה במאבק עז שעלול לצאת משליטה. דרום-אמריקה ובמיוחד ברזיל, וונצואלה, קובה וארגנטינה, עלולות למצוא עצמן בפני משבר-כלכלי קשה שעד כה נבלם בקושי רב, מה שעלול להשפיע על הכלכלה העולמית.

המזרח-התיכון ימשיך להעסיק את העולם, כאשר סוריה תחולק כפי הנראה ל'קנטונים' ובשאר אסאד ימשיך לשלוט בחלק ממנה, בעוד תורכיה תשלם מחיר יקר על יהירות מנהיגה ארדואן, הן מידי הכורדים והן מידי כל שאר יריבותיה.

ישראל עלולה להמשיך לסבול מפיגועים רצחניים, בעיקר לאחר לכתו של אבו-מאזן והשתלטות חמאס על הגדה. אם יצליח בנימין נתניהו לשרוד את החקירות נגדו, הוא צפוי לחזק עוד יותר את מעמדו ואם ייכשל, צפוי כאן תהו-ובהו פוליטי שיסחוף את המדינה לסערה קשה.

הפער בין עניים לעשירים יגדל, מחירי הדירות לא יוזלו והמצב הכלכלי יחמיר בקרב מי שממילא נאנק תחת עול הקפיטליזם-החזירי.

וחוץ מזה, שרק נהיה בריאים...

#זכרונים #שנהחדשה #זכרוןיעקב