חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מה כתבו עיתוני העולם?

עיתוני העולם עסקו השבוע בעיקר בסיום הלחימה בחאלב ובאסון ההומנטירי בעיר ההרוסה וכן בפיצוצים שהתרחשו במצרים ובתורכיה. נושאים אחרים שזכו לסיקור נרחב בעיתונות הכתובה היו בהרכבת הממשל החדש של דונאלד טראמפ, במזכיר החדש של האו"ם, בסירובו של נשיא גמבייה להכיר בתוצאות הבחירות בארצו' שהביאו להדחתו ובמתיחות הגואה בין ונצואלה לבין קולומביה.

במקומות אחרים בעולם' דיווחו על נושאים מקומיים, כמו למשל העיתון האירי THE IRISH TIMES ששמח לדווח לקוראיו' כי הוגדלה מכסת-הדייג המאושרת לדייגים האירים בשנה הבאה והיא תגיע ל-234 אלף טון. ידיעה נוספת של העיתון' דיווחה על תחרות קשה הצפויה בין חברת-התעופה האירית 'אייר-לנגוס' לבין חברת התעופה הנורבגית על טיסות ליעדים שונים בארה"ב.

העיתון הקוריאני THE KOREA HERALD מדווח על' שיא חדש במספר המובטלים הצעירים בקוריאה מזה 13 שנים ועל סכנת התמוטטות לחברת-הספנות 'האנג'ין'' שדורגה פעם כשביעית בעולם.

במכסיקו כותב העיתון MEXICO NEWS DAILY על ציון עשור' למאבק נגד נגע הסמים, בשיתוף ארה"ב וקולומביה, על 15 נתיבי-תעופה חדשים ממכסיקו לארה"ב וממנה ועל התארגנות מקומית בעיר 'גיוררו' כנגד מכת-פשע שפשטה שם.

באוסטרליה מתפרסם העיתון היהודי בשפה האנגלית THE AUSTRALIAN JEWISH NEWS והוא מפרסם תמונה של ראש-הממשלה דניאל אנדריוס, מקדים להדליק נרות-חנוכה בפרלמנט בויקטוריה, יחד עם נציג חב"ד הרב חיים הרצוג. העיתון מפרסם גם תמונה של אסתר פרידמן, היהודיhה הזקנה ביותר באוסטרליה, בת 107!.

באזור האיים-הקריביים מתפרסם העיתון CARIBBEAN NEWS NOW והוא מספר על כך שבכוונת 'גוגל' להרחיב עסקיה בקובה ועל חיזוק הקשרים בין קובה לג'מייקה, כמו גם על תצוגת-אופנה ראשונה בקובה, מזה 55 שנים, על-ידי דוגמניות מארה"ב.

THE MOSCOW TIMES ברוסיה, מספר בשפה האנגלית, על סטודנטים בעיר הסיבירית נובוסיבירסק שנאלצו לעבור 'שעורי פטריוטיות' מפיו כומר אורתודוכסי ועל הדחת 12 חיילים צ'צ'נים מהצבא, בגין סירוב לצאת למלחמה בסוריה. העיתון מפרסם הכחשה גורפת של הרוסים בכל הנוגע להאשמות בדבר שימוש בסמים, בקרב ספורטאים ועל הצהרתו של פוטין, על כך שאין לרוסיה מחלוקת טריטוריאלית עם יפן.

בצ'כיה מתפרסם בשפה האנגלית העיתון THE PRAGUE POST ובו כתבה על שני אזרחים צ'כים שנעצרו בתורכיה בחשד לקשר עם ארגון-טרור ועל כך שהנשיא מילוש זאמן הצהיר כי יש למנוע כניסת פליטים מוסלמים לארצו.

#זכרונים #עיתונות #זכרוןיעקב