חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

חוזרים לשגרה האפורה


המועצה-המקומית זכרון-יעקב הודיעה הבוקר (יום חמישי) לתושבים, כי מטוסי-כיבוי חגים מעל יערות בסביבה לבצע פעולות-מנע והרגיעה את הכל כי לא מדובר בהתפרצות מחודשת של הדליקות.

עוד קודם לכן, במהלך יום אתמול, הודיעה המועצה לתושבים שפונו מבתיהם, כי מותר להם לשוב בהדרגה הביתה ובמקביל, עסק צוות מתוגבר בהכשרתם מחדש של בית-ספר "החורש" וגני-הילדים בגבעת-עדן, לקראת קליטת הילדים והתלמידים ליום-לימודים רגיל.

סימני החזרה לשגרה האפורה (תרתי משמע) ניכרו אתמול, כאשר השתלטו כוחות-הכיבוי על כל מוקדי האש ולמרות לילה של רוחות מזרחיות ערות, עבר הכל בשלום והסכנה הזמנית מפני התלקחויות מחודשות חלפה.

לשכונות שנפגעו, כבר הגיעו נציגים של חברות-הביטוח, לאמוד את הנזקים ואילו המועצה, החלה להעביר מכולות גדולות לאסוף בהן פסולת שרופה וחומרים שאבדו בשרפה.

מחציתה הצפונית של זכרון-יעקב, החלה אט אט לחזור הביתה ומי שהתמזל מזלו ורק פונה מבית שלא נפגע, כבר עובד שעות נוספות במלאכת הניקיון ובמאמץ לסלק את ריח העשן שדבק בקירות. מי שאיתרע מזלו ואיבד את ביתו ורכושו, חזר למקום האסון לראות מקרוב את השרידים ולתכנן שוב את עתידו, בתפילה לבשורות טובות.

#zfrubhoarhpvzfruihgec