חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מה כותבים עיתונים בעולם?


מרבית עיתוני העולם המשיכו לעסוק בבחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב והשלכות הבחירה המפתיעה, כאשר מרבית הפרשנים שנכשלו כישלון חרוץ בחיזוי תוצאות הבחירות, ממשיכים לחזות את הצפוי להתרחש בשנים הבאות. עיתוני העולם דיווחו על רעידת-האדמה שפקדה את ניו-זילנד, דיווחו על תופעת ה'סופר-ירח' והתייחסו גם למתקפה על 'מוסול', אבל במקומות רבים, עסקו בנושאים מקומיים.

בדאר-א-סלאם יוצא לאור העיתון 24 TANZANIA והוא מדווח על כך שבטנזניה יש את המחירים הזולים ביותר ביבשת-אפריקה לשימוש בכל צורות ה-DATA האלקטרונית. במקביל מספר העיתון על ביקור חשוב של הנשיא ג'ון מאגופולי בקניה השכנה, במאמץ להדק הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות.

באדיס-אבבה מפרסם העיתון THE ETHIOPIAN HERALD דיווח על ביקור סגן-נשיא סין, לי יונאצ'ו במדינה ואגב כך, מפרסם נתונים מדהימים ולפיהם כבר השקיעו הסינים 1 מיליארד דולר באתיופיה וכי המאזן-המסחרי בין שתי המדינות הגיע ל-1.3 מיליארד דולר. לפי העיתון הזה, פועלות כיום 800 חברות סיניות באפריקה, מה שהבטיח מקומות עבודה ל-80 מיליון אפריקנים!.

עדיין באפריקה: העיתון DAILY NATION המתפרסם בקניה, מספר על שני פצועים קשה, במהלך שוד של עדרי גמלים ועזים באחד הכפרים, על החלטתו של הנשיא אוהורו קנייטה, להחזיר הביתה את חיילי 'משמר השלום' מדרום-סודן ועל אזהרתו של סגן-הנשיא וויליאם רוטו כלפי מנהיג האופוזיציה בארצו, לבל יתערב בנושאים צבאיים.

באנטארטיקה הרחוקה והמבודדת, יוצא לאור העיתון MERCOPRESS והוא מספר על הסרת התנגדותם של הרוסים להקמת השמורה-הימית הגדולה בתבל, מה שיבטיח הגנה נאותה יותר על הסביבה ועל הדגה וצמחי-הים. העיתון מדווח על מחקר בן 40 שנה שמוכיח כי למרות שחלה ירידה של 70% בסוגים שונים של פינגווינים, הופתעו החוקרים לגלות גידול משמעותי בסוג אחר של פינגווינים, עדיין ללא הסבר.

באיי-שלמה מופיע העיתון SOLOMON STAR והוא מדווח על מיניו של רודריק ברקפייר לראש משלחת אוסטרליה באיי-שלמה ומגלה אגב כך שאוסטרליה משקיעה 170 מיליון דולר בשנה באיים. נוכח תסיסה גדולה שפקדה שלושה קמפוסים, הודע, לדברי העיתון, סגן שר-האוצר באניל מארסינגה, על כך שחלה רגיעה במצב בקמפוסים הללו.

קרוב לארגנטינה, באיי-פוקלנד השנויים עדיין במחלוקת, מתפרסם העיתון FALKLAND ISLANDS NEWS והוא מדווח על כך ש-200 מייל סביב סט.הלנה , הוגדרו אזור-שייט מוגן ואילו העיתון השני PENGUIN NEWS מספר על מנכ"ל מפעל לבשר בפוקלנד, שנקנס ב-1000 ליש"ט, לאחר שהודה בבית-המשפט על השלכת בשר מקולקל לים...

ישראל? גם השבוע נפקד מקומה ממרבית עיתוני העולם.

#זכרונים #עיתונים #זכרוןיעקב