חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מתחדש המאבק נגד מפגעי רעש


לאחר תקופה של שקט יחסי חזרו תושבי זכרון-יעקב לסבול ממפגעי רעש מהכפר השכן פרדיס ועל רקע זה פנה ראש המועצה-המקומיתזכרון-יעקב, זיו דשא, לשר לבטחון-פנים גלעד ארדן, בבקשה שידאג לאכיפה מוגברת של המשטרה בעניין מטריד זה.

כזכור הגיע המאבק נגד מפגעי הרעש מפרדיס עד הגשת עתירה לבג"צ, אולם חרף כל הניסיונות לשיתוף פעולה עם המועצה-המקומית פרדיס ועם גורמים שונים בכפר, המשיכו מפגעי הרעש להטריד את תושבי זכרון-יעקב, במיוחד במהלך חתונות או אירועים אחרים, כאשר מושמעת מהכפר מוזיקה מרעישה ונשמעים קולות של זיקוקין-דינור בשעות הלילה, שלא לדבר על קולות המואזין, הנשמעים היטב ברחבי המושבה.

במקביל קרא זיו דשא לתושבים לפנות מיד למשטרה, להגיש תלונה רשמית על כל מפגע רעש ולאחר רישום פרטי התלונה שהוגשה ושם המוקדן, להעביר אותה ל- north.zichron@gmail.com על מנת שניתן יהא להעביר במרוכז את התלונות לכל גורמי האכיפה.

המאבק נגד המפחמות

ראש המועצה-המקומית זכרון-יעקב, זיו דשא , דרש מוועדת-הפנים של הכנסת, לא להסתפק בצעדים שנקבעו להתבצע, נגד המפחמות המזהמות את האוויר בסביבה, אלא להרחיב את הפעילות בתחום זה ולטפל גם במתקני-הקליטה ובקביעת מימון ותמריצים לביצוע הפעולות שנקבעו להגברת המאבק במפחמות.

קריאתו של זיו דשא הושמעה במסגרת ישיבת וועדת-הפנים, בה אושרו תקנות האוסרות העברת גדמי עצי אבוקדו והדרים למפחמות המצויות בשטחי הרשות-הפלשתינית וזאת כחלק מהגברת המאבק נגד מקורות זיהום האוויר.

ח"כ דוד אמסלם, יו"ר הוועדה, הטעים כי מדובר בטרור סביבתי המקבל סיוע מידי ישראלים ועל רקע זה נקבע גם איסור יצוא עץ ישראלי לתחומי הרש"פ והפסקת יבוא פחמים לארץ.

#זכרונים #פרדיס