חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

1.2 מ' ש"ח קנס ל'רשימה הערבית המשותפת'!


מבקר-המדינה, יוסף שפירא, הטיל קנס של 1.2 מיליון ש"ח על 'הרשימה הערבית המשותפת' בגין חריגה מחוקי מימון-הבחירות לכנסת ה-20 וזהו הקנס הגבוה ביותר שהוטל על הרשימות שנטלו חלק בבחירות שנערכו לכנסת האחרונה.

מבקר-המדינה, בדו"ח שהתפרסם בנושא מימון-הבחירות לכנסת ה-20, הטיל קנס של 850 אש"ח גם על סיעת 'הליכוד' וקנס דומה על 'הבית היהודי' ואילו סיעת 'ישראל ביתנו' נקנסה 'רק' בסכום של 195 אש"ח.

לגבי 'הרשימה הערבית המשותפת' קבע המבקר כי, הסיעה הגישה מאות דו"חות החשודים כפיקטיביים ובהם גם 541 חוזי-שכירות, שבדיקתם העלתה חשד, שמדובר בחוזים פיקטיביים לשם תשלום הוצאות, שמהותן לא ידועה. כמו כן מצא המבקר כי, הרשימה הזאת הציגה סכום של 567 אש"ח לרכישת תלושי-דלק ליום הבחירות, ללא אסמכתאות וקבע כי מדובר בדלק, שאמור להספיק לנסיעה של 800 אלף ק"מ, מרחק בלתי סביר לחלוטין.

'הליכוד' נקנס גם על השתתפותו של ראש-הממשלה בנימין נתניהו בכנס שנערך לפני יום-הבחירות וכך גם 'הבית היהודי' בגין השתתפותו של ראש הרשימה נפתלי בנט באותו כנס. המבקר קבע כי מדובר בתרומה אסורה.

'הליכוד' נקנס גם בגלל ייעוץ-משפטי שעלותו הגיעה ל-770 אש"ח ועוד 212 אש"ח ששילם עבור 'ייעוץ וקריינות'.

'הבית היהודי' שילם 70 אש"ח לרשויות-המקומיות, בגין תליית מודעות בניגוד לחוק (אגב, גם בבחירות הקודמות ביצעה זאת הסיעה ואף נקנסה) ועוד 1 מיליון ש"ח בגין ניהול מסע-בחירות ב'פייסבוק'.

'המחנה הציוני' נקנס בגלל תשלום של 1.4 מיליון ש"ח עבור התקשרות עם יועץ-בחירות מחו"ל, תשלום של 1 מיליון ש"ח לחברת תקשורת ואסטרטגיה ללא הסבר ואסמכתאות .

מבקר-המדינה גם ערך רשימה של כל הסיעות שהשתתפו בבחירות לכנסת ה-20 ועל-פי הדו"ח שלו, כל הסיעות נקלעו לגירעונות כבדים במהלך הבחירות

במקום הראשון הלא מכובד רשימת 'יש עתיד' בגרעון של 16.1 מיליון ש"ח(!), אחריה רשימת ש"ס בגרעון של 11.1 מיליון ש"ח, הליכוד בגירעון של 10 מיליון ש"ח, ישראל-ביתנו-8.8 מיליון ש"ח,הבית-היהודי-4.3 מיליון ש"ח, מר"צ-3.4 מיליון ש"ח, המחנה-הציוני-2.8 מיליון ש"ח ובמקום האחרון המכובד 'כולנו' של משה כחלון עם גירעון של 200 אש"ח בלבד.

המסקנה העצובה חוזרת על עצמה כל פעם מחדש: כולם משקרים, כולם עושים ככל העולה על רוחם בכספי-הציבור, אבל 'העדר' ממשיך לנהור שוב ושוב לקלפיות ולהשתתף בשקר-המוסכם.

#זכרונים #מבקרהמדינה #זכרוןיעקב