חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

'רפורמה' ברישוי-עסקים

בעלי-עסקים בישראל צפויים להתמודד בקרוב עם רפורמה חדשה בכל הקשור לקבלת רישיון-עסק או חידושו. הרפורמה החדשה נועדה לקבוע תקנים ארציים אחידים ומחייבים ולמנוע המשך המצב הקיים, לפיו פועלות הרשויות-המקומיות, בתחום רישוי-העסקים, על-פי שיקולים שונים ולא אחידים.

אלא שמאחורי הכוונה הטובה הזאת, מתברר כי עלות יישום הרפורמה החדשה, תתגלגל לפתחם של בעלי-העסקים והם יאלצו לשאת בנטל הכספי הכרוך בכך.

ברפורמה החדשה נקבע למשל כי בעלי-עסקים להגשת או הכנת מזון, בהם מוכרים גם משקאות אלכוהול (מסעדות),יחויבו להתקין מערכת של מצלמות במעגל-סגור, לשימוש המשטרה וזאת לצורך ביצוע חקירות וחשדות לעבירות כגון מכירת אלכוהול לקטינים.

מכוני-כושר יידרשו להתקין מערכות כיבוי-אש, פנצ'ריות יידרשו להקים מקלחות ומלתחות לעובדים והרשימה עוד ארוכה מאוד ומקיפה עסקים בתחומי הבריאות, הרוקחות, הקוסמטיקה, חנויות מזון לבעלי-חיים, מזנונים, מקומות למכירת מזון-מהיר, תחנות-מוניות ומפעלים שונים.

הרפורמה החדשה מחייבת,

כל מי שמבקש לפתוח עסק חדש ולקבל רישיון-עסק כחוק, או כל מי שמבקש לחדש את רישיון-העסק שלו, לאחר שפג תוקפו.

מאחר שעד ה-2 באוקטובר, המועד האחרון לקבלת תגובות והצעות לרפורמה, לא הגיעו די תגובות, נראה כי משרד ראש-הממשלה, יאריך בעוד שבועות אחדים את המועד להגשת התנגדויות בטרם תהפוך הרפורמה הזאת לחוקית ומחייבת.

#זכרונים #עסקים #זכרוןיעקב