חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

ותודה לרשימה הערבית-המשותפת


חברי-הכנסת של 'הרשימה הערבית-המשותפת' החרימו את מסע ההלוויה של שמעון פרס ז"ל ועל כך מגיע להם ישר-כוח וכל הכבוד!

הסיבה לכך פשוטה: ההחרמה הגורפת של נבחרי הציבור-הערבי ובמיוחד הנימוקים 'המלומדים' שטרחו להעניק להחרמת הלווייתו של הנשיא התשיעי למדינת-ישראל, חיברו את חברי-הכנסת הללו באופן ישיר ובלתי אמצעי למחבלי החמ"ס בעזה. מי שחי עד כה באשליות, כאילו יש לחברי-הכנסת הערבים, עניין כלשהו להביא לשילוב מלא של בוחריהם בחברה הישראלית, התעורר מחלומותיו הרטובים נוכח החרמת הלווייתו של פרס המנוח. מתברר כי מדובר בחבורה שמזוהה באופן נחרץ ומוצהר עם אויבי מדינת-ישראל, תומכים בארגוני מרצחים ומטיפים בראש חוצות נגד המדינה, המאפשרת להם, בשם 'חופש הביטוי', ללעוג לכל מרכיב יהודי-ציוני של ישראל.

העובדה היא שמרבית הציבור הערבי בארץ בחר ב'רשימה הערבית-המשותפת' לכנסת והנבחרים הללו, מייצגים בפרלמנט הדמוקרטי היחיד במזרח-התיכון את האוכלוסייה הערבית בארץ. החרמת ההלוויה, אליה טרח והגיע אפילו יו"ר הרשות-הפלשתינית, מציבה את חברי-הכנסת הללו במקום בולט בקרב הנהגת חמ"ס ושונאי-ישראל ולחשוב על כך שהם עושים זאת בגלוי ובמימון של המדינה, יכול היה להיות בדיחה גרועה, אילו לא היה מעורר סלידה.

מגיע לחברי-הכנסת הללו 'כל הכבוד' על שלא הסתירו את כוונותיהם האמתיות, את שנאתם העזה לישראל ואת דבקותם בטרמינולוגיה, המשמשת את ארגוני-החבלה. למי שהיו אשליות באשר לזהותה האמתית של רשימת נבחרי-הציבור הערבים, באה החרמת ההלוויה והסירה את המסכה שטרחו אחדים מהם לעטות עד כה.

אבל לצד כל אלה ראוי לציין כי חרף החרמת ההלוויה, פקדו ראשי רשויות-מקומיות ערביות את בית משפחת פרס האבלה והביעו עמדה אנושית הפוכה מזאת שהציגו נבחרי-הציבור שלהם. רבים מתושביה הערבים של ישראל, בניגוד גמור לעמדת נבחריהם, יודעים כי יש להם מקום להשתלב במדינה היהודית-דמוקרטית ורוצים לחיות בשלום עם הרוב היהודי וגם זאת, בניגוד ל'רשימה הערבית-המשותפת'.

מרבית תושביה הערבים של ישראל, בניגוד למנהיגיהם השטופים שנאה, יודעים כי ישראל היא מקומם הטבעי לעתיד לבוא וכי החיים בסוריה, לא ממש ידידותיים לסביבה הערבית.

#זכרונים #פוליטי #זכרוןיעקב