חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

' כפיים' לשרה מירי רגב!


מאז מונתה מירי רגב לשרת התרבות והספורט, הפכה להיות סוג של 'סדין אדום' לכל מי שמשום מה מחשיב עצמו 'שוחר ואביר התרבות' בישראל. דומה שרק ראש-הממשלה, בנימין נתניהו, זוכה לביטויי שטנה ובוז גדולים יותר מאשר השרה מירי רגב והעימות האחרון שלה מול קהל מעריצי 'שירתו' של מוחמד דארוויש, הוכיח זאת.

לשרה מירי רגב לא הוענקו אפילו 100 ימי-חסד כמקובל וכבר התנפלו עליה כל 'אבירי התרבות' הלבנה בזעקות שבר, כאילו הגיעה לגזול מהם את כבשת הרש.

להתנפלות האלימה על מירי רגב אין קשר למחלוקת פוליטית, היא נובעת מגזענות עמוקה ומתחושת הפחד של מיעוט, אשר חש עד לא מזמן, כי התרבות והאומנות בישראל שייכים רק לו. מדובר בסוג של התנשאות מצד מי שהורגל לקבל מיליוני שקלים מקופת המדינה, בשם חופש האומנות והביטוי וניצל את הכספים הללו לירוק בפניה של המדינה המממנת אותו.

הגישה של השרה רגב, לפיה יופסק המימון לתאטראות המציגות רפרטואר אנטי ציוני, או ההכרזה לפיה לא יממן משרדה את מי שמחרים אולמות בשטחי יהודה ושומרון, הוציאה את המטיפים לתרבות 'נאורה' מדעתם וכל חרצובות הלשון המעודנת כביכול, השתחררו נגדה.

הגיע הזמן שמעבר לדיבורים של השרה רגב יגיעו גם מעשים: מי שרוצה לשווק לציבור תרבות ואומנות, שיתמודד על לב הציבור וכיסו בשוק החופשי. מי שיצליח, ירוויח ומי שלא יצליח למלא אולמות, שיסגור את העסק.

אותם הדברים אמורים לא רק לגבי הצגות וסרטים, אלא גם תערוכות ומוזיאונים (למעט כמובן מוזיאונים ממלכתיים): מי שרוצה להציג תערוכות ולהרוויח כסף, בבקשה שיעשה זאת על חשבון כיסו הפרטי ויתמודד בשוק החופשי. אין שום סיבה בעולם שהציבור בארץ יממן אומנות של יחידים, או של קבוצות 'נבחרות' מכיסו, במיוחד לא כאשר מדובר ב'אומנים' המנצלים את הבמה שניתנה להם מכספי המדינה, כדי להכפיש אותה ולירוק בפרצופה והכל בשם 'קדושת חופש הביטוי'!.

למירי רגב מגיעות מחמאות על היושרה ועל האומץ הציבורי שהפגינה עד כה, אבל מעכשיו הגיע תור המעשים וחובת ההוכחה חלה עליה!.

#זכרונים #תרבות #זכרוןיעקב