חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

הראיון-האישי עם זיו דשא שלא התקיים


מערכת "זכרונים" פנתה בסוף השבוע שעבר למועצה המקומית זכרון-יעקב, בבקשה לקיים ראיון-אישי עם ראש המועצה זיו דשא. הבקשה השגרתית הזאת, נבעה מתוך המחשבה לפיה יש לקוראי "זכרונים" גם זכות וגם עניין, לקרוא מה יש בפיו של זיו דשא לבשר להם, לקראת השנה החדשה העומדת בפתח, מעשה מקובל בכל מקום בו מנהל ארגון את חיי תושביו.

זמן קצר לאחר העברת הבקשה בדוא"ל, התקבלה תגובתה המפתיעה של דוברת המועצה, ענת קראוס ולפיה מצטערת המועצה-המקומית, אולם ראיון-אישי בלעדי, הובטח לאחד העיתונים המודפסים אשר מופיעים בזכרון-יעקב ביום שישי.

דוברת המועצה הביעה התחשבות בעובדה לפיה "זכרונים" מופץ ונקרא באמצעות האינטרנט והוסיפה כי ראש-המועצה נכון יהא להעניק ראיון-אישי גם ל"זכרונים" ובתנאי שלא יופץ לפני יום מסוים בשעה מסוימת...

מערכת "זכרונים" הודיעה לדוברת הנכבדה, כי המושג "בלעדי" אינו מוכר ולא מקובל עליה ולאור זאת, הוחלט לוותר על הכבוד לראיין את זיו דשא ערב ראש-השנה והוסיפה איחולים טובים לשנה החדשה.

מדובר בטעות אופיינית לטירונים ולמי שעדיין לא למד את 'כללי המשחק' המקובלים בעולם התקשורת: ההחלטה להעניק ראיון-אישי "בלעדי" רק לעיתון אחד מתוך רבים, היא החלטה אומללה, משום שהיא פוסלת מראש קהל קוראים, מתוך הציבור הרחב ומותירה בידי קהל אחר את הזכות 'הבלעדית' לדעת מה אומר או חושב ראש המועצה החדש, ערב ראש-השנה.

ברור ל"זכרונים" שלא מדובר בכוונת זדון, אלא בטעות-אנוש שמקורה כאמור בחוסר ניסיון. צריך רק לקוות כי לקראת השנה הבאה עלינו לטובה, יופקו הלקחים ולהבא לא תהא "בלעדיות" לאיש על ראיונות עם זיו דשא.

#זכרונים #מועצה #זכרוןיעקב