חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

ניצחון ענק לתושבי המושבה!

תושבי זכרון-יעקב רשאים ללגום, לקראת השנה החדשה, כוסות יין רבים ולחגוג את ניצחונם הגדול, על מה שלכאורה הצטייר במשך תקופה ארוכה, כקשרי הון-שלטון וזאת בעקבות ההחלטה הדרמטית של המועצה-הארצית לתכנון ובנייה, לא לאשר שינוי ייעוד-קרקע ממלונאות למגורים בחלקה המערבי של המושבה!

לאחר מאבק עיקש וממושך, בין כ-100 משפחות מזכרון-יעקב, נגד הכוונה להפוך את השטח הממוקם בצוק המערבי של הישוב, למתחם המיועד למגורים, החליטה כאמור הוועדה הארצית לתכנון ובנייה, בראשה אביגדור יצחקי, לחסל את התכנית לשנוי ייעוד הקרקע ממלונאות למגורים ובכך הסתיים המאבק בניצחון התושבים.

בתב"ע המקורית נקבע כי, השטח המשתרע על פני כ-13 דונם, נועד לתיירות ולמלונאות. קיבוץ מעיין-צבי, הבעלים על הקרקע, ביקש לדברי המתנגדים, לשנות את ייעוד הקרקע למגורים ולמכור אותו ליזם עודד תורג'מן. לאורך כל המאבק, טענו המתנגדים כי עודד תורג'מן זה, מקורב לראש-המועצה הקודם, אלי אבוטבול,שהתפטר כזכור מתפקידו וכי מדובר בקשרי הון-שלטון, אף שהחלטת שינוי ייעוד הקרקע, אושרה ועברה בוועדה-המקומית לתכנון ובנייה.

המשפחות שיוצגו על-ידי עו"ד שחר לוינזון, ממשרד עו"ד ישורון ושות', טענו במהלך הדיונים בוועדת הערר ובתביעה שהגישו לבית-המשפט המחוזי, כי המועצה-המקומית הטעתה את מקבלי ההחלטות והציגה למשרד-התיירות מצגי-שווא, לפיהם, בכוונתה להקים בשטח פרויקט 'דיור בר-השגה', בעוד שבפועל מקודם פרויקט להקמת 38 וילות על-ידי עודד תורג'מן.

הוועדה הארצית לתכנון ובנייה, קיבלה את טענות התושבים ובין יתר הדברים כתבה:" ההצעה להפוך שטח לייעוד מגורים מצריכה הנמקה מיוחדת, אין בכך כל דבר מיוחד ולכן קביעה שזו מטרה מיוחדת כנדרש בתמ"א, היא בלתי סבירה על פניה ולו מבחינה כלכלית. יש בכך בעייתיות מיוחדת לאור העובדה שבמקומות רבים מנסים להפוך את הייעוד המלונאי למגורים, שהוא רווחי הרבה יותר ולכן מתן גושפנקא לכאורה להנמקה לא סבירה זו לשינוי ייעוד, תהווה זרז ליצירת לחץ לפגיעה בשטחי מלונאות גם במקומות אחרים".

ראה גם ב'דבר הזכרונים'.

#זכרונים #קרקע #זכרוןיעקב