חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

איכות הסביבה-לא רק סיסמא!

ביקור בסיאטל במדינת וושינגטון יכול להמחיש היטב, למי שמגיע לכאן מהמזרח-התיכון המיוזע, כי איכות-הסביבה, אינה רק סיסמא שמנסים להתהדר בה, אלא אורח-חיים בעל משמעות אמיתית.

הניקיון בסביבה הציבורית יכול לעורר קינאה, שלא לדבר על השמירה האדוקה על חוקים המונעים למשל עישון ברחבי פארקים ציבוריים ואיסור הכנסת כלבים שאינם קשורים למרחבים הירוקים והמטופחים.

איכות-הסביבה באה לידי ביטוי בתרבות הכבוד-ההדדי בכל אתר אבל, בעיקר בנהיגה בכבישים. נכון, גם כאן מתרחשות תאונות-דרכים, למרות התשתיות מעוררות הקינאה וגם כאן עוברים עבירות-תנועה, אבל בסיאטל אתה נענש פעמיים על עבירות כאלה: קנס מיידי על מהירות גבוהה מהמותר בליווי הגדלה משמעותית וגדולה בפרמיית ביטוח-הרכב שלך, מה שפוגע מאוד בכיסו של הנהג העבריין.

במקומות רבים, בהם יש מעברי-חצייה, מתגלית תופעה מדהימה: יש ערימה של דגלים-צהובים, המוצבים בתוך מיתקנים מיוחדים ואם אתה חפץ להסב את תשומת-הלב של הנהגים, כי ברצונך לחצות את הכביש, אתה לוקח דגל כזה, מנופף בו בצד אחד של מעבר החצייה והנהג המתקרב אינו יכול שלא לשים לב אליך, בעודך מנופף את הדגל וחוצה את הכביש. בהגיעך לצד השני של מעבר-החצייה, אתה מניח את הדגל למיתקן דומה, שמצוי שם וממשיך בדרכך לשלום ואיש לא יעלה על דעתו לא להחזיר את הדגלים למקומם...

סיאטל ראויה לשמש דוגמא ומופת לאיכות-החיים והסביבה המעוגנים בתרבות המקומית שלה, ממש מעורר השראה

#זכרונים #תרבות #זכרוןיעקב