top of page
חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

זיו דשא:" המצב מורכב יותר ממה שחשבתי!"


ראש המועצה-המקומית זיו דשא נפגש בתחילת השבוע עם 'תא הכתבים' של העיתונות המקומית והודה כי " המצב יותר מורכב ממה שחשבתי", כאשר הציג בפני הכתבים את סיכום החודש הראשון בתפקידו.

זיו דשא התייחס בפתח הדברים למצבה הכספי של המועצה-המקומית והטעים כי " מדובר בגרעון של כ-62 מיליון ש"ח ולכך צריך להוסיף כמובן התחייבויות כספיות נוספות ועוד כ-11 מיליון ש"ח, עלות הרחבת ביה"ס יעבץ".ראש-המועצה סיפר כי, הנושא כולו נמצא בדיונים עם משרד-הפנים ובמקביל " אנחנו בוחנים מקורות הכנסה ופעילויות, שאולי ניתן יהיה לבטל או לדחות, כדי לצמצם את הנזק הכספי. כמו כן, לא נמתין לחודש אוקטובר להסדרת התקציב-השנתי ל-2017 וכבר בקרוב נתחיל לגבש אותו".

זיו דשא דיבר עם הכתבים על "החודש האינטנסיבי" שעבר עליו מאז נבחר לתפקידו: " מעבר לטיפול בדברים שוטפים, שדורשים טיפול ומענה מיידי, ניסינו בחודש הזה, גם להתמודד עם נושאים עקרוניים וחשובים שמצויים על סדר-היום הציבורי ושעתידים להשפיע על עתיד המושבה".

שנת הלימודים החדשה שבפתח, מעסיקה את המועצה-המקומית ולדברי זיו דשא, ההכנות האחרונות לפתיחה מסודרת של הלימודים, מצויות בעיצומן אבל הוא נאלץ למצוא פתרונות למצב חדש שנוצר בעקבות ביטול ההסעות לתלמידים על-ידי אג"ד ולכן " נמצא פתרונות הולמים, בטיחותיים ונוחים יותר לתלמידים והוריהם, מה שיחייב אותנו גם למצוא מענה להוזלה הנדרשת בעלויות ההסעה".

זיו דשא סקר באוזני הכתבים, שורה של נושאים המצויים על שולחנו ואשר דורשים פתרונות, כגון מצוקת-החנייה, תכניות הבנייה הנרחבות, עליהן אמר:"אנחנו צריכים להתמודד עם דברים היסטוריים ומי שחושב שאפשר לעשות זאת בחודש אחד, לא מכיר את המציאות". בהקשר זה עמד גם על כך שידוע לכולם כי "הבינוי במושבה גבר על התשתיות ואני רואה חשיבות רבה בבחינה מחדש של כל הנושא הזה, להבטיח עתיד טוב יותר לכולנו". הוא סיפר למשל כי כבר בפגישה שערך בשבוע שעבר עם שר-השיכון יואב גלנט, הועלו רעיונות ואפשרויות לגיוס משרדי-הממשלה לתכניות "מחיר למשתכן" בזכרון-יעקב.

ראש-המועצה עמד בדבריו גם על הצורך להעתיק את מרכז-הכובד של המושבה מחלקה המערבי, לצד המזרחי שלה. " הקמת בית-ספר חדש בחלק המזרחי של המושבה, לצד מוקדי מסחר באזור הזה, יסיטו את כובד המשקל מהחלק המערבי של הישוב ויקלו על המושבה כולה"..

בנושא 'פארק היין' אמר דשא כי מדובר בהתייחסות המועצה מול המנהל ובחינה מחדש של חלק ממרכיבי הפרויקט. הוא התייחס לנושא התחבורה-הציבורית במושבה ולצורך במציאת פתרונות למצוקה בתחום זה ובעניין מלון 'עדן-אין' אמר כי "הנושא נמצא בהליך משפטי ולכן לא אכנס כאן לפרטיו".

זיו דשא הודיע על כוונתו להקים פורום מיוחד לנושא התכנון והבנייה במושבה ובו יהיו נציגי-ציבור, חברי-מליאה ואנשי מקצוע. " אנחנו רוצים עוד זוג-עיניים שיבחן מקרוב ולפרטים את כל התכניות 'הגדולות' שמונחות על שולחנה של הוועדה לתכנון-ובנייה'" הטעים " הגיע הזמן שהציבור יגיד את שלו במגוון נושאים בתחום הזה ובכלל זה שנוי ייעוד-קרקע וגם השבחות, מה שבעבר לא נעשה ולא נדון כלל".

לגבי תאגיד-המים אמר זיו כי " הכוונות היו טובות, אבל התוצאה פחות טובה וגם זאת בלשון-המעטה". הוא ציין את העובדה לפיה התנגד עם עמיתו מאיר ואנונו, בהיותם באופוזיציה, להצטרפות לתאגיד-המים וטען כי אפשר היה למנוע זאת, אבל כרגע המצב הנתון אינו מאפשר לצאת מהתאגיד ולכן המועצה תעמוד על רמת שירות טובה לתושבים וקיום בקרה על השירות של התאגיד.

ראש-המועצה אמר כי "ההחלטה למשוך את העתירות לבג"צ בנושא 'חושפי השחיתות' הייתה החלטה ערכית ומוסרית, לאנשים האלה מגיעה הוקרה, אחרי תהליך ארוך, יקר ומיותר שעבר עליהם. נאמרו בעניין הזה אמירות שונות שאיני רוצה להתייחס אליהן אבל מאיר ואנונו ואני התנגדנו בזמנו להגשת העתירות וכך גם חלק ממי שהיו בעבר באופוזיציה".

זיו דשא הדגיש את חשיבותה של השקיפות הנדרשת בפעילות המועצה, את שיתוף-הפעולה עם התושבים בכל נושא ואת מדיניות ביזור-הסמכויות בה הוא מאמין ולבסוף הטעים כי, בכוונתו לקיים מפגשים עם העיתונות-המקומית מידי פעם ובהתאם לצורך.

#זכרונים #פוליטי #זיכרוןיעקב

bottom of page