חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

פנינה סלומון- חברת המועצה החדשה!

החל מן השבוע הבא תשב פנינה סלומון סביב שולחן מליאת המועצה-המקומית זכרון-יעקב ותהיה חברה מן המניין, כפי הנראה גם בקואליציה החדשה של ראש-המועצה הנבחר זיו דשא.

פנינה סלומון מחליפה את אבנר שבתאי ("הבית היהודי"), שכזכור התפטר לא מכבר מהמועצה ומבחינתה מדובר בהתגשמות מהירה של חלום, שהרי פנינה ומשפחתה, הגיעו רק לפני 5 שנים למושבה והנה היא כבר חברת מועצה!

" הגענו למושבה ישירות מניו-ג'רסי, אחרי שכבר הייתי כאן עם הילדים בקיץ ומיד קיבלו אותי בחום רב והזמינו אותי, כבר ביום הראשון, לבלות עם משפחות מקומיות" משחזרת פנינה סלומון את המפגש הראשון שלה עם המושבה " התאהבנו במקום ובאנשים ומאחר שרציתי כבר קודם 'לעשות עלייה', ברור היה לנו שכאשר זה יקרה, נגיע לזכרון-יעקב ואני מאושרת שהגשמנו את החלום הזה".

פנינה סלומון (41), נשואה ואם לבן ולארבע בנות, מצאה עד מהרה את מקומה בקרב הקהילה הדתית-לאומית של המושבה ובזכות פעילותה הרבה בתחום החינוך, נקבעה כדמות בולטת ובעלת משקל-סגולי משמעותי, מה שלימים גם סלל את דרכה למועצה-המקומית.

"רציתי שהילדים ימצאו את מקומם באופן טבעי בתוך הקהילה הרחבה ולא רק במקום בו מתגוררים דוברי אנגלית" היא מטעימה " נכון שיש במושבה כבר כ-300 משפחות דוברי-אנגלית, אבל אנחנו רואים את עצמנו חלק בלתי נפרד מהישוב כולו".

היא למדה בארה"ב רפואה והועסקה כ'מסייעת-לרופא', מקצוע שבישראל נמצא רק בראשית דרכו אך בינתיים עוסקת בביקורת ספרי-ילדים, העוסקים בזהות-יהודית ועושה זאת מול חברה בארה"ב ובהיקף של חצי-משרה, מה שבימים אלה מתאים מאוד לשאיפותיה בכל הקשור למסלול הפוליטי החדש בחייה.

"אני מתכוונת להקדיש את רוב הזמן והמאמצים שלי במועצה, לקידום וטיפוח נושא החינוך של הקהילה" משרטט פנינה סלומון את הייעוד שלה " יש לנו הרבה מה לעשות, במיוחד בכל הקשור לבית-ספר 'יעבץ', ל'קשת', 'פלך' והישיבה-התיכונית, שלא לדבר על תמיכה ודאגה לגנים החדשים ולכן צפויה לנו הרבה עבודה בתחום הזה".

היא לא פוסחת גם על ארגון אירועים בבתי-הכנסת אבל מציגה גם חידוש מעניין:" אני מתכוונת לתרגם לאנגלית את סיכומי ישיבות המועצה ולהפיץ את התרגום בקרב התושבים דוברי-האנגלית במושבה, חשוב מאוד שידעו מה מתרחש כאן ויהיו מחוברים יותר למושבה".

פנינה סלומון מתייחסת גם צירוף שלה לקואליציה ואומרת על-כך:" אני מאמינה שהכל יסתדר, במיוחד משום שבאופי שלי אני לא טיפוס של 'להיות נגד' ולכן אני רואה שיתוף-פעולה חיובי עם ראש-המועצה החדש, לטובת הקהילה כולה".

החל מהשבוע הבא תשב

סביב שולחן מליאת-המועצה בזכרון-יעקב ואין ספק שכבר בצעדיה הראשונים כחברת מועצה, תהא תרומתה ניכרת, לישוב כולו.

#זכרונים #פוליטיקה #זכרוןיעקב