חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

הממונה על המחוז דחה דרישת עלוית פרוינד

הממונה על המחוז במשרד הפנים, דחה את דרישתה של עלוית פרוינד לעכב או לבטל את המכרז שפרסמה המועצה-המקמית, בעניין ניהול והפעלת מרכז-הספורט בזכרון-יעקב ("קאנטרי זכרון").

כזכור דרשה עלוית פרוינד, סמוך למועד סיום הבחירות לראשות-המועצה, ממשרד-הפנים, לעכב או לבטל את המכרז שפרסמה המועצה-המקומית, בטענה כי אין למועצה סמכות חוקית לפרסם מכרז בזמן הבחירות. המכרז המדובר התפרסם לאחר שפג תוקף הזיכיון שהוענק בזמנו למשך 25 שנה למפעילי מארז-הספורט, הידוע בשמו הקודם כ"ספורטן זכרון-יעקב". איציק בלה, ממלא מקום ראש-המועצה הקודם אלי אבוטבול, פרסם את המכרז ובכך פתח את הדרך בפני מציעים שונים, להתמודד על הזכות להפעיל את המתחם האמור בשנים הבאות.

עצם פרסום המכרז, במהלך תקופת הבחירות לראשות המועצה, נראה לעלוית פרוינד כצעד לא חוקי והיא דרשה לבטל או לעכב אותו עד לאחר הבחירות.

רו"ח פאיז חנא, סגן הממונה על המחוז במשרד-הפנים, לא נענה לבקשתה של עלוית פרוינד וב-20 ביוני השיב לה במכתב ובו הטעים בין השאר כי :"לאחר שהעניין נבדק על-ידי הלשכה המשפטית במשרדנו, הוחלט כי אין סיבה, נכון להיום, להורות על ביטול המכרז או עיכובו.". סגן-הממונה הוסיף וכתב עוד במכתבו לעלוית פרוינד:" ככל שיהיה שנוי נסיבות, בין היתר עקב התמשכות של הליך הבחירות לראשות המועצה המקומית זכרון-יעקב, יישקלו הדברים מחדש".

מאחר שהבחירות הסתיימו במועדן, לא נוצרו נסיבות חדשות והמכרז שפורסם ממשיך בדרכו לקראת הגשת הצעות המתמודדים.

איציק בלה, ממלא מקום ראש-המועצה, ביקש עם זאת להבהיר כי " ניסוח המכרז הזה החל עוד חודש דצמבר, הרבה לפני שמישהו העלה בדעתו שיהיו כאן בחירות ומדובר בתהליך ארוך ומורכב. צריך גם לזכור שהמועצה אינה יכולה, מבחינה חו

קית, להפעיל את מרכז-הספורט בכוחות עצמה ואילו הייתה בוחרת בדרך הזאת, הרי שנדרשת הייתה להקים חברת-בת על-מנת לעמוד במשימה הזאת, מה שהיה גורר עוד הוצאות מיותרות".

#זכרונים #פוליטיקה #זכרוןיעקב