חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

צו-מניעה של עלוית פרוינד נגד המועצה-המקומית!

עלווית פרוינד, המתמודדת על תפקיד ראש המועצה-המקומית זכרון-יעקב, הגישה לבית-המשפט לעניינים מנהליים בחיפה, צו-מניעה נגד המועצה-המקומית והעומד כרגע בראשה, איציק בלה, בדרישה למנוע ביצוע מכרז שפרסמה המועצה בסוף השבוע האחרון, בכל הנוגע למתחם "קאנטרי זכרון" (או בשמו הקודם " ספורטן זכרון-יעקב").

במקביל לבקשה להוצאת צו-המניעה, הגישה עלווית פרוינד גם תלונה רשמית לממונה על הבחירות במושבה ובמרכז טענותיה, נמצא הנימוק לפיו חל איסור על המועצה והעומד בראשה לפרסם מכרזים במהלך תקופת-הבחירות.

"איציק בלה ידע היטב שחל איסור לפרסם מכרז מסוג זה בזמן הבחירות" נמסר ממטה-הבחירות של עלווית פרוינד " לכן הגשנו את התלונה לממונה על הבחירות וכן בקשה לבית-המשפט למנוע ביצוע המכרז הזה".

מדובר במכרז שהוציאה כאמור המועצה-המקומית זכרון-יעקב (יוני 20/16), על רקע העובדה לפיה פג תוקפו של הזיכיון שהוצא למשך 25 שנה ואשר אפשר ניהול מתחם ה"ספורטן". על-פי תנאי המכרז הקודם, אמור היה בעל הזיכיון להחזיר למועצה-המקומית את הנכס, בתום תקופת ההפעלה והניהול ועל המועצה לקבל החלטה בדבר עתידו, אלא שהמועצה-המקומית, פרסמה כאמור מכרז חדש, כדי לאפשר למציעים הזדמנות להציג הצעות להמשך ניהול המתחם. אגב, 'מפגש המציעים', בהתאם לתנאי המכרז, נקבע ל-28 ביוני, שבוע ימים אחרי הסיבוב הראשון בבחירות ואם אלה לא יוכרעו בעוד יומיים, צפוי על פניו סיבוב-שני בעוד שבועיים, כאשר הדיונים במכרז נמשכים, כאילו אין בחירות.

לדעת מטה-הבחירות של עלוית פרוינד, לא מדובר רק בעבירה מנהלית, שהרי החוק אוסר על פרסום מכרזים בעת קיום מערכת בחירות, אלא גם בסוג של 'קומבינה':" מדובר בשחיתות שלטונית כאשר איציק בלה שפרש מההתמודדות, מפרסם מכרז אסור, במטרה לאפשר לזכיינים אנשי 'הליכוד' להפעיל את ה'ספורטן' והם גם אלה התומכים בזיו דשא ומריצים אותו לתפקיד ראש-המועצה! הקשר הזה מוכיח שוב, כי החבירה בין איציק בלה לבין זיו דשא לא מקרית ומעידה על זהות אינטרסים בין כל המעורבים בפרשה" נמסר ממטה-הבחירות של עלוית פרוינד.

בהמשך הדברים נמסר עוד כי "אם בסופו של דבר יבוטל המכרז האסור, יפתח פתח לזכיינים ולמציעים, לתבוע את המועצה-המקומית על ביטול המכרז וסיכול הרווחים שהיו גלומים לזוכים במכרז זה ובכל מקרה, השחיתות-השלטונית הזאת מבשרת כי שוב הפסידו תושבי זכרון-יעקב בגללה".

בתגובה לדברים הללו מסר לנו זיו דשא:" אני לא מתעסק בהכפשות ובהטלת רפש, אלא מרוכז במערכת בחירות נקייה וישרה, אותה אני מנהל עד לרגע האחרון, מתוך אמונה בצדקת עמדותיי ודרכי וכך אמשיך לעשות לאחר שהציבור הרחב יחליט שאני ראוי לאמונו. כל שאר הספקולציות והסיפורים, לא מעסיקים אותי כלל".

#זכרונים #בחירות #זכרוןיעקב