חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

מי מושך בחוטים?

צילה רשף יצאה למערכת הבחירות לראשות המועצה-המקומית זכרון-יעקב, לאחר שכיהנה כסגניתו של אלי אבוטבול, ראש-המועצה שהתפטר. צילה רשף אימצה לעצמה סיסמת-בחירות כמי ש"נלחמת למענך", מה שעורר ברחוב שאלות רבות בדבר 'מלחמתה' של המועמדת: נגד מי בדיוק היא נלחמת ולמה?.

השאלות הללו אינן מקריות, משום שמי שעוקב מקרוב אחר המתנהל ב'ביצה הפוליטית' ערב-הבחירות, לא יכול שלא להביע תמיהה,כיצד זה באו והתגייסו לטובתה של סגנית ראש-המועצה, לא מעט חברים מתוך הקואליציה היוצאת של אלי אבוטבול.

יכול מאוד להיות שכל התומכים בצילה רשף, מתוך אותה קואליציה, סבורים שהיא אכן ראויה להחליף את מי שמינה אותה לסגניתו וכי היא ראויה להנהיג את זכרון-יעקב לעתיד מוצלח יותר, מן העבר הקרוב, לו הייתה שותפה מלאה.

אבל יכול גם להיות שהרעיון 'להריץ' את צילה רשף למערכת-הבחירות הזאת, לא בדיוק היה שלה וכי מאחוריה עמדו כוחות 'עלומים' שהשפיעו עליה וכיוונו לא רק את צעדיה, אלא דרבנו חברי קואליציה להתגייס לעזרתה.

המושג 'נאמנות' מעולם לא חדר למילון המושגים הפוליטי ואפילו בזכרון-יעקב כבר קיבלנו לכך הוכחה (ע"ע: מישה בלומנפלד). צילה רשף ראויה להיות מתמודדת לגיטימית על תפקיד ראש-המועצה, אבל מן הראוי היה לצפות ממנה, שתגלה לציבור הבוחרים, מי (אם בכלל) עומד מאחורי מועמדותה, מי 'מושך בחוטים' ולמי בדיוק יש עניין מיוחד בבחירתה?

החיבור המוזר בין חברי קואליציה לבין צילה רשף, מזמין שאלות מעניינות, שהרי אסור לשכוח: צילה רשף שימשה סגניתו של אלי אבוטבול (בשכר) והייתה שותפה מלאה לכל דרכו כראש-מועצה. עכשיו צריך לבחון את ההחלטות שקיבלה אז ולשפוט על-פיהן,

האם היא באמת מסוגלת להתחיל בדרך חדשה, גם מבלי שמישהו ימשוך מאחוריה את החוטים...

#זכרונים #בחירות #זיכרוןיעקב