חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

גניה ויינשטוק בראש עמותת יד-עזר


" אני גאה מאוד על שנבחרתי לעמוד בראש ארגון חשוב ומיוחד זה ואעשה ככל יכולתי לקדם את פעילותו למען התושבים הנזקקים של המושבה. זכרון-יעקב נחשבת אולי למושבה מבוססת, אבל לצערי ומניסיוני הרב, אני יכולה להעיד על מספר גדול של משפחות מקומיות הנתונות במצוקה ונזקקות לעזרה, אותה נמשיך להגיש באהבה". כך אמרה גניה ויינשטוק, שמונתה לאחרונה לעמוד בראש עמותת 'יד-עזר' בזכרון-יעקב ואשר החליפה את שלמה רוטנר ז"ל, מי שעמד עד פטירתו בראש העמותה ופעל שנים ארוכות לקידומה.

לגניה ויינשטוק, בוגרת לימודי עבודה-סוציאלית ובעלת תואר-שני באוניברסיטת ת"א, 'רזומה' מקצועי עשיר מאוד והוא כולל בין היתר, עבודה בסוכנות-היהודית, בשירות המבחן-לנוער, בפנימיית 'רננים', בלשכת-הרווחה של אור-עקיבא. במשך 18 שנים, עבדה גניה במועצה-המקומית זכרון-יעקב ובתפקידה האחרון, שימשה מנהלת מחלקת-הרווחה של הרשות-המקומית.

במסגרת פעילותה הרחבה והמגוונת, עסקה גניה ויינשטוק גם בפיתוח פרויקטים קהילתיים הקשורים למשפחות, לילדים ובני-נוער ולקשישים וכן בנושאים הקשורים לנגישות, נשים, משפחות חד-הוריות ועוד וכן הייתה חברה בהנהלת המתנ"ס המקומי.

גניה ויינשטוק פעלה יחד עם שלמה רוטנר המנוח בעמותת 'יד-עזר', הקיימת כבר 21 שנה ואשר מטרתה לסייע למשפחות ולקשישים במצבי-מצוקה. העמותה עוסקת בגיוס כספי-תרומות, בסיוע המועצה-המקומית וזאת כדי להגיש עזרה למשפחות במצוקה, או המצויות במשבר, במזון, ציוד-ביתי, ציוד-רפואי, ריפוי שיניים ורכישת תרופות.

עמותת 'יד עזר', שכל חבריה עושים מלאכתם בהתנדבות מלאה, ואף אינם מקבלים החזר-הוצאות, מוכרת כמובן על-ידי רשם-העמותות ובשיתוף עם מחלקת-הרווחה של המועצה, עוסקת גם בפרויקטים מתמשכים כגון: שעורי-עזר לילדים נזקקים, טיפול פסיכולוגי ותרופתי לילדים ולהוריהם וכן בפרויקטים חד-פעמיים ובהם למשל שיפוץ-בית, שיקום נערה במצוקה ועוד.

העמותה פועלת אך ורק למען תושבי זכרון-יעקב ומקבלת את כל החלטותיה בצורה דמוקרטית ובשקיפות מלאה, כשהיא מסייעת לכל המגזרים במושבה, באמצעות תרומות קבועות או מזדמנות, או באירועי התרמה מיוחדים וערבי-התרמה לידידי-העמותה.

כל הפניות לקבלת סיוע מועברות ישירות לעמותה או מגיעות באמצעות מחלקת-הרווחה של המועצה ומי שרוצה לנצל הזדמנות זאת לתרומה, מוזמן כמובן לעשות זאת ולהעבירה לת.ד. 11095 זכרון-יעקב.

#זכרונים #ידעזר #זכרוןיעקב