חיפוש
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Black

הנוער ניצח במאבקו!


מה שלא הצליחו פוליטיקאים מנוסים לעשות ומה שלא עלה בידי פקידי משרדי-הממשלה ואפילו חברי-כנסת ושרים, עלה בידי בני-הנוער: הם הצליחו להכניע את ארגון-המורים ואת יו"ר הארגון הזה, במאבקם לטובת ביצוע טיולים-שנתיים ובמקביל, לקידום עריכת מבחני-הנהיגה המעשיים.

מועצת התלמידים והנוער הארצית, ניהלה מאבק חכם ומתוקשר היטב, במאמץ להביא לכך שהפעילות החוץ בית-ספרית, תוחזר לבתי-הספר ושיתקיימו הטיולים השנתיים. המאבק הזה הגיע עד לבית-הדין לעבודה, שבסופו של דבר הכריע לטובת התלמידים ונגד ארגון-המורים.

אליאב בטיטו, יושב-ראש מועצת התלמידים והנוער הארצית, אמר בין היתר כי "הצלחנו להתגבר על דן ארז, יו"ר ארגון המורים, שלקח אותנו כבני-ערובה במאבקיו השונים".

מאבקם של בני הנוער השיג לא רק את החזרת הטיולים-השנתיים, אלא גרם לכינוסה של וועדת-החינוך של הכנסת בעודה בפגרה ולעתירה של משרד-החינוך נגד ארגון-המורים בבית-הדין וכמובן לביטול עיצומי המורים ולדיון נרחב בסוגיית מבחני-הנהיגה המעשיים שהושבתו.

ההישגים של התלמידים, נרשמו הודות לניהול מתוחכם של מאבק צודק, שזכה גם בגיבוי ציבורי רחב, נגד ארגון-המורים ובעיקר הודות לאיחוד כל הכוחות למאבק הזה, מכל בתי-הספר בארץ.

דן ארז ועמיתיו יצטרכו להשקיע מעכשיו יותר תכנון ומחשבה, בכל הקשור לשביתות ולעיצומים הבאים שהם מתכננים כי משום-מקום, מצאו עצמם מתמודדים עם יריב חדש ועיקש: התלמידים.

יותר משהיה זה ניצחונם של התלמידים, הייתה זאת תבוסה צורבת של ארז ועמיתיו ועל כך מגיע לתלמידים ישר-כוח כפול: על ניצחונם המשכנע במאבק צודק ועל הכרעתו ללא תנאי של ארגון-המורים האימתני.

עכשיו צריך לקוות כי מועצת התלמידים והנוער תשכיל להפיק לקחים גם לעתיד לבוא ולהוכיח לארגון-המורים כי היא שותפה מלאה בכל הכרעה הנוגעת לתלמידים ולמורים כאחד, וכי מוטב לארגון-המורים להתעורר מאשליותיו, שאם לא כן, ימצא עצמו ארגון של מורים שפשוט, אין לו תלמידים!

#זכרונים #נוער #זכרוןיעקב